Roztomilé malé lhářky

4. září 2015 v 12:09 | Lola Kiss |  Beletrie
Pretty Little Liars se stalo hitem stejně rychle jako sága Stmívání, Upíří deníky a Super drbna. Prolhané krásky jako název seriálu a Roztomilé malé lhářky jako název knižní série od Sary Shepard.

První díl Roztomilé malé lhářky je jako popis celého prvního dílu, který odvysílala televize. Tato kniha od Sary Shepard vyšla v roce 2006 a i dnes se dají najít nové příběhy o dívkách - Arii, Alison, Emily, Hanně a Spencer -, které věděly víc než by měly a zároveň míň na to, aby se mohly ochránit.

Kniha je psána z pohledu všech dívek, ve 3. osobě, čísla jednotného. Je to vzrušující, zejména proto, že nemusíte hádat, co si tom či onom ta druhá myslí. Na začátku jsou dívky s Alison v šesté třídě a Alison má také svoje chyby. Rozhodně to není holka, se kterou byste chtěli být nepřátelé. Ani přátelé to s ní nemají jednoduché - šikana nikdy neomrzí, pokud se díky ní cítíte lépe (Alison).

Jako epilog je psána stranečka z pohledu A. A její oblíbenou činností je... Budu se dívat. A

Emily plave závodně, chodí s klukem jménem Ben a v době, kdy se kamarádila s Alison, se chovala jako poslušná a hodná holčička. Po ztrátě Alison - kdy zmizela - po třech letech se věci daly do pohybu právě díky Maye, nové sousedce. Emily zjišťuje, že celou dobu byla někým, kým být nechtěla. Maya funguje jako startovní bod, protože vytáhne Emily z ulity.

Aria se vrátila s rodinou z Islandu, plete čepičky, rukavice, svetry a její styl je jako bohémka a hippie? Proboha! Jestli mě něco překvapilo, byla to Ariina vrtkavá osobnost. Její nálady a chování se měnilo jako počasí na podzim. Chvíli je slunce a pak dostanete pořádnou sprchu. Její vztah s Ezrou je na začátku a Aria ho v jedné minutě kousla?! Jo, kousla v záchvatu vzteku a zoufalství.

Spencer je naprosto dokonalá ve všech ohledech, má starší sestru Melissu, která je ještě dokonalejší, dva psy a rodiče, kteří ji vnímají jako cenný předmět na trhu. Kromě toho, že je dokonalá, má také OCD, obsedantně kompulzivní poruchu, a skládá knihy podle žánru, oblečení věší podle barev a pro uklidnění řadí bankovky podle hodnoty, pak podle sériového čísla.

Hanna je královnou školy a společnost jí dělá Mona. Obě byly dříve nepopulární, hlavně Mona, která nosila brýle, culíčky a kvůli stylu oblékání by jí měli zavřít. Hanna shodila nadbytečná kila, oblékla velikost 34, dostala vytouženého kluka. Jaká byla cena? Porucha příjmu potravy, kdy mít kartáček po ruce vyvolá asociace záchodové mísy, úlevy a pocitů sebelítosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama