Otrokyně - Johanna Lindsey

23. září 2015 v 14:33 | Lola Kiss |  Beletrie
Otrokyně od Johanny Lindsey popisuje příběh z devátého století, kdy se země dělily na bojechtivé národy a mír přinášel pravidelné splátky v podobě zlata. Sice skončily početné nájezdy za ukořistěním majetku, ale jedna taková nepovedená výprava odstartovala celý slet událostí.

Kristen je dcerou Vikinga a Keltky. Přestože se její rodina věnuje obchodu, její bratr Selig se rozhodne neplout za obchodními záležitostmi, ale za bohatstvím, které by mohl získat. Kristen se tajně vyplížila na bratrovu loď. Nechtěla se vdávat za nějakého muže od nich, ale chtěla někoho jiného a především chtěla poznat nové dobrodružství. Kristen je postavou vysoká po svém otci a měří skoro 180 centimetrů a má i jeho zlatavé blond vlasy a proměnlivou náladu. Mezi Vikingy není nejvyšší, ale mezi ženami ano. Po matce získala její ženské rysy v obličeji. "Jestli si myslíš, že se o sebe neumím postarat sama, tak jsi idiot. Proč jinak si myslíš, že jsem přivázaná?"

Selig byl nepříčetný, když zjistil, že se na lodi ukryla jeho sestra. Bohužel se nemohli vrátit domů a Kristen uhodla, že obchodní cesta nebude pravým cílem. Kristen poznala celou pravdu, když se pokoušela zachránit bratra v boji se Sasy. Kristen, její přátelé a příbuzní, ti, co přežili skončili jako zajatci. "Při Odinovi, Kristen, jednou tě uškrtím."

Royce nenáviděl Vikingy, Dány i jiné severské národy z osobních důvodů. Jako lord byl také oprávněn je pozabíjet, ale jeho bratr, který byl v boji zraněn, mu to rozmluvil. Raději je využili pro stavbu opevnění. Problém nastal v momentě, kdy si všiml, že se k jednomu muži chovají jinak. Podezíral je, že je to jejich velitel. Nakonec se ukázalo, že tím mužem, je žena. Kristen byla odhalena. "Jsi moje otrokyně, to znamená můj majetek. A kdokoli se pokusí sáhnout na to, co je moje, za to zaplatí."

Kristen a Royce spolu tvořili dynamické duo, protože se oba uměli rozzuřit a stát si za svým. Kromě povahy měli společné také to, že byli oba tvrdohlaví. Royce byl každou chvíli z Kristen vedle, protože se chovala úplně jinak než jak byl u žen zvyklý. Kristen by Royce nejraději nenáviděla, ale nemohla, protože se jí líbil víc, než jakýkoli jiný muž. Oba si uměli dobře porozumět, a protože byl Royce vyšší než Kristen, jejich souboje odpovídaly síle a temperamentu.

Ukázka z knihy:

Kristen byla vyčerpaná a strachy téměř bez sebe. Royce se z posledních sil držel v sedle. Jednou zastavila, aby mu opět ovázala zraněné rameno, ale ztratil příliš mnoho krve. Nyní téměř v bezvědomí padl na krk koně.

Její úzkost se nezmírnila, ani když se před nimi objevila palisáda Wyndhurstu. Obloha se zbarvila úsvitem a hlídka zahlédla jejich příjezd. Brána se otevřela a ven se vyřítili ozbrojenci. Další skupina na koních, která po nich pátrala, vyjela z lesa. Už brzy bude Royce moct odpočívat a dostane se mu řádného ošetření. Přesto ji strach neopouštěl. Co když už to nebude nic platné, co když mu pomohla málo a on stejně zemře?

Když spadl z koně, vykřikla. Seskočila a rozběhla se k němu. Zvedla mu hlavu. Otevřel oči a vypadal omámeně.

"Musel jsem - usnout."

Ach, Bože, vždyť on už ani neví, o čem mluví. Srdce se jí svíralo bolestí. Ležel před ní tak slabý a bezmocný. Neuvědomovala si, že má tvář zalitou slzami.

"Tiše, Roycei. Nemluv. Za chvilku tu budou a pomůžou ti."

Podíval se na ni. "Přiznáš se už konečně, že mě chceš, Kristen?"

Proboha! Jak teď, když málem vykrvácel, může myslet na takové věci?

"Kristen?"

"Ano, chci tě. Přísahám."

"A začínáš mě milovat - trošku?"

Neváhala. "Ano, to taky."

Jednou rukou vklouzla pod jeho krk a sklonila k němu hlavu. Jeho horké a suché rty ji jemně políbily, ale jen napoprvé. I přes své zoufalství si uvědomila, že ji jeho ruka drží příliš pevně a v jeho polibku se odráželo příliš vášně.

Odtáhla se od něj a oči se jí zúžily, jakmile viděla, že se na ni usmívá. "Ty neumíráš!"

"A ty sis myslela, že ano?"

"Ach, to není čestné!"

Málem ho uhodila, zejména v okamžiku, kdy se začal smát. Místo toho vstala a utekla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama