Kdo je to?

15. září 2015 v 21:11 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Bývala to taková dětinská hra, stejně jako hra Marco Polo. Všichni známe ta slovíčka, která uváděla do pohybu salvy výbuchů smíchu a legrační slovní hříčky. Vzpomenete si, jak taková hra začíná? "Ťuk, ťuk." řekne první a druhý mu odpoví: "Kdo je tam?" Dětská hra, která měla kromě jediného účelu pobavit, zcela neškodný charakter. A jak si hrají odrostlé děti na hru Kdo je tam?

Neexistují hranice, které by se nedaly překročit. Za každé překročení přijde trest, pokud se dáte chytit. A dnešní hra? Je to něco jako hra na schovávanou, akorát máte místo pikoli seznam chatujících lidiček, a schovávanou poskytují uživatelské účty. Založit si účet a pořídit k němu fotografii umí kde kdo. Zvládne to i osmi leté dítě, jestliže vyrůstá se starším sourozencem nebo má ve třídě kamarády akčních rodičů. A jak pokračuje tahle hra pro "velké děti"?

Jít si popovídat s kamarády ven do parku už není co bývalo, a všichni chtějí zkoušet nové věci. Říká se, že cizinci povíte i soukromé věci, které tíží vaši hlavinku. Jsou věci, které nechcete říct ani rodině nebo kamarádům. Ale komu to říci, aby se pak z toho všeho tajemství nezamotala hlava? Někoho si vybrat, podívat se na fotku na profilu a hned budete vědět, s kým si píšete. Tady bych poukázala na další dětskou hru - nepřihořívá, ale mrzne! Povídat si s cizími lidmi je určitě zábava, pokud tedy máte jistotu, že dotyčný vypadá jako na fotce a není to jen slátanina z photoshopu. Odvaha vyzrazovat soukromí? Ne. Hloupost? Hoří!

Jestliže si myslíte, že být upřímný a otevřený k někomu, kdo se chová jako váš nejlepší kamarád a znáte ho podle fotky nebo webové stránky, je to jako jízdenka do Průšvihova. Být inkognito má jistě své kouzlo, ale vylévat si srdíčko se může obrátit proti vám. Co kdyby to byl jen nějaký kamarád, který vás nesnáší? Příklad ze seriálu Ulice. Nikdy není nic zadarmo a být na chvíli v tom oparu blaženého pocitu nebojácnosti a nepřemožitelnosti, jaký poskytuje internet, si vybere svou daň.

Malá rada nakonec? Nehrajte si, nebo se spálíte. A tahle hra neskončí jako popálenina od ohně, časem se nezahojí mastičkou od doktora. Co je na internetu není nikdy pryč, nikdy nevíte, kdy by se vaše "statečnost" mohla zjevit a kousnout vás do zadku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 leani leani | Web | 25. září 2015 v 10:37 | Reagovat

Pravda..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama