Burned by Darkness - Alexandra Ivy

5. září 2015 v 10:12 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Burned by Darkness od Alexandry Ivy je název prvního dílu spin-offu k Strážcům věčnosti (Guardians of Eternity). Nová série nese název Dragons of Eternity a podle autorčiných webových stránek bylo hlavním důvodem tvorby spin-offu její okouzlení postavou Bainea, draka (poprvé se objevil v Darkness Avenged). Baine byl tenkráte načrtnut jako drak, k němuž se Nefri a Santiago uchýlili pro pomoc. Alexandra Ivy ho popsala velmi krátce, a jeho schopnosti trochu naznačila.

Jako první díl je to docela slabé, protože Dragons of Eternity jsou spin-offem, a tudíž by to mělo být čtení chytlavé, a ne jako ach ano, docela zajímavé čtení.

Baine je pět set let starý drak, který má podobu tmavovlasého muže, ale jeho jiná forma je drak okolo 30-ti metrů. Po těle má tetování, a když se naštve, běhají po jeho kůži plamínky ohně. Další projev jeho pravé podoby draka je teplota těla, čím víc se dere na povrch jeho zvíře uvnitř, tím je vzduch zahřátější.

Tayla je skřítek, což znamená, že má dlouhé vlnité zlaté vlasy a zářivě zelené oči, celkově je jako její rasa dokonalá. Vybudovala si vlastní podnik, kde prodávala a pořádala čajové dýchánky. Ve svém domě otevřela něco jako kavárnu.

Nejlepším přítelem Tayly je Levet, francouzský chrlič a KISA (Knight in Shining Armor - Rytíř v lesklé zbroji). S Taylou se seznámil, když utekl z Chicaga před Viperem. Levetův podnik, kde pomáhá hledat pravou lásku, se opravdu rozjíždí.

Tayla kdysi utekla Baineovi, který ji koupil od svého otce v den. kdy Taylu dali Baineovu otci jako splátku za dluhy. Tayla sice utekla a skrývala se před Bainem, ale nezapomněla. A ani Baine.

Levet se rozhodl najít pravou lásku i pro Taylu, a když seslal menší kouzlo, Baine byl schopen Taylu vystopovat. Bohužel pro Taylu, Baine ji bere jako věc, kterou koupil. A to se nikomu nelíbí a zvláště ne Tayle, která zjistila, že její vlastní otec ji tenkráte prodal Baineovu otci.

Jak se ukázalo, dračí komunita je velmi zvláštní a má zvyky jako ze středověku. Nedivím se, když žijí tak dlouho. A Baine? Jako drak má touhu schraňovat krásné předměty, cenné knihy a tuny zlata. Jeho otec je král, takže Bainova povýšenost a právo mít ve všem pravdu je samo sebou. A Tayla? Bez matky, otec ji prodal, jediný přítel Levet, její původ je trochu nejistý, protože ona není obyčejný skřítek, ale napůl Chatri.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama