Hunt the Darkness - Alexandra Ivy

23. srpna 2015 v 11:39 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Zmátlo mě, když se přestaly vydávat další díly ze série Strážců věčnosti od Alexandry Ivy. Těšila jsem se, že tahle série bude něco nového a nebroušeného, ale nebyl tak vysoký zájem čtenářů. Knihy se přestaly vydávat.

Hunt the Darkness od Alexandry Ivy je předposledním dílem Guardians of Eternity.

Sally Grace si myslela, že je obyčejná čarodějnice. Využívala magii a zaklínadla, dokonce utekla a skrývala se před vlastní matkou, která ji chtěla zabít. Na Sallyiny 16-té narozeniny se ukázalo, že její matka není nejmocnější čarodějnice, jak si myslela.

"Něco tě obtěžuje?"

"Můžeš to říct takhle." Sevřels rty a pohledem ulpívala na ohořelém kusu stěny. "Tohle je to přesné místo, kde se mě moje matka pokusila zabít."
Sally a Roke

Roke je upír a šéf klanu v Nevadě. Kvůli apokalypse byl Styxem - králem upírů - povolán do Chicaga, aby dohlédl na čarodějnici Sally. Ta čarodějnice spolupracovala s Temným lordem, ale pak se rozhodla zachránit vlastní život a pomoct porazit Temného lorda.

Sally chtěla pomoct zneškodnit Temného lorda, ale kvůli své dřívější spolupráci s ním byla ve Styxově sídle uvězněna a hlídána upírem jménem Roke.

Roke kromě své arogance dávál Sally najevo, jak moc nesnáší čarodějnice. Sally byla zoufalá, a tak pro svůj útěk použila magii, sílu, která musela pocházet od jejího neznámého otce.

Skončili spolu svázaní jako partneři. Roke zuřivý a Sally nešťastná.

"Moc dobře víš, že nemá cenu zkoušet lhát upírovi. I kdybych k tobě nebyl připoutaný, zaznamenal bych zvýšený tep srdce a závan adrenalinu." Jeho prsty zlehka sledovaly slabý stín krční tepny, jeho tesáky chtěly ochutnat. "Samozřejmě se můžu mýlit."

"Ty a mýlit?" pokusila se mu vysmívat. "Šokující."

Sally v nestřeženém okamžiku utekla a Roke jako spoutaný muž, ji šel hledat. Jako pomocník mu přispěchal na pomoc Levet, francouzský chrlič - a stejně jako jiní před Rokem - byl Levet pro Rokea velmi "nevítaným" návštěvníkem.

Levet rozhodil rukama v bezmocném gestu. "Jsem muž."

Yannah vzdychla. "A?"

"A nemám dávat smysl."

Pouto, které Sally nevědomky uvalila na ně oba, má zvláštní vlastnosti. Roke by mohl přísahat, že je to opravdové, ale čarodějnice Sally to odmítá. Je to iluze. Sally je tvrdohlavá, spoléhá se jedině na sebe a nechce si nikoho připustit k tělu. Roke vystihuje význam slova chladný, a jeho hlavním požadavkem na partnerku je poslušnost. Jako vůdce klanu je zvyklý rozkazovat a následně sledovat, jak jsou jeho rozkazy do puntíku splněny a bez odmlouvání. Sally je pravým opakem toho, co Roke chtěl od partnerky, pokud se na to uráčil myslet.

Během hledání Sallyina otce se oba musí vyrovnat s tím, že pouto nebude jen nějaká iluze vyvolaná magií, a že Sallyin otec nebude obyčejný démon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama