GUARDIANS OF ETERNITY #3

4. srpna 2015 v 16:55 | Lola Kiss |  Beletrie
Pohlceni temnotou (Devoured by Darkness)
- Layla je míšenka, je napůl džin po otci a její matka je podle všeho čarodějnice. Vyrůstala u tety, ale ta zemřela dřív než řekla Layle pravdu o jejím původu. Layla je hledaná Komisí, protože míšenci od džinů jsou velmi nebezpeční. Layla nad svými schopnostmi nemá úplnou kontrolu, protože během momentu dokázala usmažit psa - člověka kousnutého vlkodlakem.
- Tane je upír, který je svým králem - Anassem - Styxem pověřen, aby zabil každého upíra, který bude ohrožovat jejich existenci. To je také důvod, proč žije sám a jeho upírští bratři se mu vyhýbají. Za svou další povinnost pokládal dopadení džina nebo míšence, který bleskem usmrtil jednoho psa (to, že Levetovi zůstal na zadku otisk ruky, roli nehrálo).
- Děj se rozběhne, když Tane zjistí Laylinu totožnost a pronásleduje ji. Musí zjistit, proč ho fascinuje a co se snaží tak zoufale schovat. Layla se snaží dostat pryč od Tanea, ale on ji odejít nenechá. Layla chce ochránit dítě, mimino, které našla mezi dimenzemi. Jenomže věci nejsou tak jednoduché, jak si oba plánovali. A to dítě není obyčejné...

Spoutáni temnotou (Bound by Darkness)
- Jaelyn jako upírka ovládala výjimečné schopnosti, a proto ji v elitní akademii vyučili být tím nejlepším vojákem, žoldákem, zabijákem, stratégem. Komise si ji najala, aby dopadla uprchlého Sylvermysta, prince, který uprchl z Avalonu po té, co byl zničen Annou Randalovou. Jaelyn to považovala za lehký úkol, a když Sylvermysta dopadla, všechno se zvrtlo.
- Ariyal jako princ Sylvermystů strávil na Avalonu několik staletí tím, že jeho přítomnost a přítomnost jeho bratrů představovala pro Morganu le Fay zdroj zábavy - včetně mučení. Po té, co se Ariyal dostal ven a zjistil, že hrozí apokalypsa - už zase - hodlal to zastavit. Jediný problém se objevil spolu s lovkyní Jaelyn.
- Kromě Leveta, který doprovází všechny postavy v předešlých knihách, se tu vyskytují další známé postavy jako Salvator, Styx, Dante, Viper. Levet dostojí očekávání a přívádí Ariyala na hranici příčetnosti, kdežto Jaelyn ho shledává velmi okouzlujícím. Jaelyn unesla Ariyala a on pak zase ji, až zasáhla Komise. Jaelyn ho měla ochraňovat a pomáhat mu. Kromě očividného faktu, že Jaelyn by neměla mít žádné pocity nebo touhy bojují i s Ariyalovou všetečnou povahou a schopností poznat, kdy mluví pravdu. Jaelyn může se svou prací, která nedovoluje druhy, skončit mrtvá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama