V ŘÍŠI LORŮ

8. července 2015 v 9:17 | Lola Kiss |  Beletrie
AUTORKA Kresley Cole
Její doménou jsou nadpřirozené a historické, romantické romány. Proslavila se sérií Immortals After Dark - V říši Lorů, která byla přeložena do sedmnácti jazyků a získala i ocenění. Znalosti z cestování uplatnila i v knihách, stejně tak jako její nadšení pro vodu, lodě a cokoli s tím spojené.

Kniha, kterou jsem přečetla:
Jako členka knižního klubu dosáhnu na slevu až 30%, tudíž pro mne není problém hledat nové klenoty v literatuře. A tato kniha? Rozhodla jsem následovně.

Přes čtyřista stránek obsahovalo dva příběhy, které na sebe vzájemně navazovaly. Kniha Hlad jako žádný jiný je první díl ze série V říši Lorů. Podle názvu jsem moudrá nebyla, ale řekla jsem si, že bych to mohla zkusit přečíst a pak uvidím.

První příběh Vojevůdcova věčná touha byla novela, která byla do knihy přidána. Aby ušetřili papír? Volně publikovaná by vyšla na tenkou knížku, tak je dobře, že byla přidána k prvnímu dílu Hlad jako žádný jiný. Novelu jsem chápala jako průvodce, protože obsahovala věci, které se v knize nevyčtou. Chytré a nenucené, protože tyhle informace jako z brožurky nenarušovaly dějovou linku.

Novela
Vojevůdcova věčná touha
Nikolaj Wroth - upír, jako člověk byl generálem, když Wroth umíral, upír mu nabídl dohodu, a stal se upírem tzv. Zdržencem (odmítal pít lidskou krev přímo, aby tak člověka nezabil)
Myst - valkýra, nesmrtelná bytost, která zabijí upíry (Lory), vlkodlaky (Lykaje), a jiné nestvůry

Příběh: Myst spolu se svými sestrami valkýrami žije v bažinách a sbírá lekslé věcičky, které tak valkýry milují, dokud se jedna mise nezvrtne. Se sestrami měly přepadnout jeden hrad v Rusku, kde sídlili upíři. Plány jim zhatili Zdrženci, kteří se na hrad dostali dříve. Myst byla v mučírně, když se seznámila s Wrothem. Ukázalo se, že Myst je jeho upíří nevěsta, která mu rozproudila krev a srdce mu začalo bít (doslova). Ani jednomu z nich se to nehodilo. Trvalo pět let, než se znovu setkali a tentokráte měl Wroth navrch. Nezapomněl, co mu Myst provedla v Rusku. A osud je občas pěkná mrcha, když se otočí poměr sil...

První díl
Hlad jako žádný jiný
Lachlain MacRieve - lykaj, který byl dvě stě let vězněn upíry (vlastně je to král lykajů a povaha tomu odpovídá)
Emmaline - valkýra, která je z poloviny upír, žije se svými tetami a jednou z nich je i Myst

Příběh: Emma hledala v Paříži svého upířího otce, protože matka valkýra zemřela po porodu. Namísto hledání ji však unesl lykaj Lachlain, který se ze spárů upírů dostal kvůli Emmě - ucítil, že je jeho vyvolená. Emma byla vyděšená k smrti a Lachlain byl zuřivý, když zjistil, že ona je upírka. Takže tihle dva spolu musí nějak vyjít. Emma je z něj rozklepaná jako osika, protože nemá ráda násilí a bolest, a tudíž se snaží tomu "zvířeti" utéct. Lachlain odmítá uvěřit, že ona má být jeho, a chová se jako to zvíře (žádná metafora). Jestli by mohlo být něco komplikovanějšího? Ano, když se do zmatku mezi nimi přimíchají i Emminy tety valkýry. Lachlain najde oporu nejen ve své rodině, ale také u Wrotha, Mystina manžela...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama