SRDCE ZE ZLATA

20. července 2015 v 9:31 | Lola Kiss |  Beletrie
Srdce ze zlata je samostatný román od J. R. Ward, autorky jinak známé série Bratrstvo černé dýky. Pravé jméno autorky je Jessica Bird. Autorka studovala historii a umění, věnovala se hlavně středověku. Její díla jsou řazena do příček paranormálních romancí. Její první vydanou knihou byla romance Sázka na vášeň.

Když jsem se dívala na anotaci, hlavní co mě zaujalo, bylo povolání ženské představitelky hlavní role. Archeoložka. Jo, jsem tak trochu blázen do archeologie i antropologie, takže jsem věděla, že si to musím přečíst. Stálo mi to za to.

Hlavní postavou je Carter Wessex, archeoložka, která se na popud kamarádky rozhodne přezkoumat legendu Farellovy hory. Je to o ztracené skupině milicionářů, Britů, vězni, reverendovi a Rudému jestřábu. U postavy Carter se mi líbila její tvrdohlavost a schopnost nenechat se zastrašit. Jejím nejlepším kolegou je Buddy (ano, nasmála jsem se, když jsem si představila jméno přeložené do češtiny - kámoš).

Nick Farell, miliardář a finančník odmítá celou dobu pokusy, aby se mohlo kopat na jeho pozemcích, odmítal do doby, než zjistil, že Carter Wessex je příbuzná s mužem, se kterým vedou obchodní strategie. A tak proč nepovolit kopání a nepočkat, jak mu to její otec oplatí?

Kromě archeologie je dějová linka a dynamika hlavních postav fascinující. Rozhodně jsem se bavila při čtení jejich hádek a myšlenkových pochodů. Jako zjemňující faktory tam vystupovaly dvě další postavy, Ellie a Cort. Ellie je Buddova dcera a Cort je synovcem Nicka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama