Hry s Davem

21. července 2015 v 8:30 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Střední škola není nikdy procházkou růžovou zahradou, pokud nejste sto sedmdesát centimetrů vysoká blondýna s dlouhýma nohama a lesklými vlasy, postavou jako roztleskávačka a známkami, kterými se mohou pochlubit jedinci s nadprůměrným IQ. A navrch? Třídní miláček.

Emily byla jednou z takových dívek, o kterou se kluci perou a holky jí závidí. Přesto uměla něco, co jiným lidem scházelo. Měla dost rozumu na to, aby se nechovala jako nafoukaná princeznička. Její nejlepší kamarádkou byla Tina, sousedka, se kterou se přátelí od osmi let.

Jestli mají holky své hvězdy, kluci na tom jsou velmi podobně. Přestože by nikdy nepřiznali, jak oceňují svaly jiného borce, najdou se momentky, kdy postřehnete postranní pohledy a zkoumání vlastní muskulatury. Klučičí skupinky jsou stejné jako holčičí. I kluci mají partičky, kde dominuje jeden kluk.

Dave byl ve třídě nejvyšší a jako takový hrál basket, fotbal a doma tenis. Jeho rodina byla bohatá a Dave to dával náležitě najevo. Každý víkend pořádal doma mejdany. Všichni kluci chtěli být jako on nebo se s ním kamarádit. Kluk jako on si byl velmi dobře vědom své hodnoty a možností.

Každý miluje hry a Člověče nezlob se, patří mezi oblíbené, zvlášť pokud se namísto figurek hýbe s lidmi. Tina byla jednou z mála osob, kterým Emily věřila. Dave nevěřil nikomu, ale lidmi se obklopoval. Na jednom večírku se potkal s Tinou. Dali se spolu do řeči. Slovo dalo slovo a Tina zajistila Daveovi rande s Emily.

Přátelství a kamarádi jsou nejistou položkou, což poznala Emily na vlastní kůži, když šla na rande na slepo, jak jí navrhla Tina. A koho nepotká? Davea. Nafoukaný pitomec Dave, který by nepoznal rozdíl mezi housenkou a žížalou ani s baterkou. Přesto zůstala a myslela na dobrou Tinu, a nehodlala odsoudit Davea kvůli pozlátku. Soudit lidi podle vzhledu není správné.

Následující den ve škole pro ni byl hotové peklo. Dave všude rozhlašoval, jak si spolu užívali v jeho autě na zadním sedadle, že je ve skutečnosti jenom pitomá barbína, která se všechno šprtá nazpaměť. Emily byla zděšená a Daveovy řeči popírala, chtěla se opřít o svou nejlepší kamarádku Tinu.

Tina slavila ten den ve škole svůj triumf. Jak se tvářila ta husa Emily, když viděla, že se s Davem dobře baví na její účet. Takové potěšení, když si ta nána Emily uvědomila, že Tina a Dave jsou parťáky ve zločinu. Tolik let musela Tina poslouchat, jak je její kamarádka Emily zlatíčko a skvělá a jak se Tinini vlastní rodiče nad ní rozplývali. Pořád musela dokola a dokola trpět, jak je Emily na vrcholu a ona zaostává. Za ty roky toho měla plné zuby, trvalo jí dlouho než si uvědomila, že na takovém chování není nic normálního. A pak dostala šanci. Posmta je sladká, když je promyšlená. Daveovi lidé věří a naslouchají mu z principu. Dokonalá tečka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama