HLEDÁNÍ VYTOUŽENÉHO DNE

23. července 2015 v 22:33 | Lola Kiss |  Beletrie
První díl z nové série, která vychází v České republice, se jmenuje Hledání vytouženého dne (pod anglickým názvem Searching for someday) a pochází z pera autorky Jennifer Probst.

Hlavními postavami jsou rozvodový právník Slade Montgomery a majitelka seznamovací agentury Kate Seymour. Ona žije a pracuje ve Verily (kousek od New Yorku) a on na Manhattanu. Seznámili se, když se Sladeova mladší sestra Jane zapsala do seznamovací agentury u Kate. Slade odmítal uvěřit, že to nejsou podvodníci a sám se také zapsal. Chtěl společnost zruinovat, ale bohužel, jeho plán mu vyšuměl z hlavy v momentě, jak poznával Kate blíž.

Knihu jsem přečetla rychle, asi za jedno odpoledne strávené u bazénu. Když jsem dočetla sérii o manželství Marriage to a Billionaire, byla jsem autorčinou tvorbou nadšená. Oblíbila jsem si tu dynamičnost, s jakou je příběh posouván v před, s jakou svérazností postavy jednají.

V příběhu Kate říká, že pozná, jestli jsou si pro sebe dva lidé stvořeni, a to díky "doteku". Pokaždé ucítím brnění nebo je to jako elektrická rána. Kate je kromě jiného také závislá na knížkách a jednou takovou zajímavou knížkou je právě fialová kniha kouzel lásky. Ta samá kniha, která se objevila i v sérii o manželství. I Kate si vyzkoušela kouzelnou formulku pro přivolání životního partnera.

Na rychlý skok se objevily i postavy z minulých knih, neboť jednou z nejlepších kamarádek Kate je Genevieve, Alexina sestra. Kromě Nicka s Alexou (Manželská smlouva), se tam mihla Maggie s Michaelem (Manželská past), Carina s Maxem (Manželský omyl) a přítel Sawyera, Wolfe (Manželská zkouška).

Tato kniha Hledání vytouženého dne mi přijde v jistých ohledech slabší. Když jsem četla předchozí tvorbu, měla jsem zároveň radostný pocit, že to není kýč ani nereálný popis událostí. Tady ten radostný pocit, že čtu něco a pak si musím jít koupit další díl, nevyvstal. Možná je to prvním dílem, možná bude tahle série o jiném rázu. Těchto možná bude více, ale rozhodla jsem se vyzkoušet další díl, pokud tedy tady v ČR vyjde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama