Všechno na jedno brdo

20. června 2015 v 17:04 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Ať už poslední týdny června znamenají konec školního roku nebo čas na dovolenou, všichni budeme dělat to samé. Nakupovat a balit do kufrů, do kterých se to stejně nevejde. Budeme chystat jídlo na cestu a možná to dopadne jako v Hošticích, kde byly řízky a chleba. Přípravy a plány máme dané dopředu, abychom pak mohli v ten den D konečně nasednou do auta, do letadla nebo autobusu a vyrazit pryč z domova jako blesk.

Plánujeme, jak se budeme slunit, podnikat výlety, na které si v nabitém týdnu neuděláme čas, jak budeme skákat do vody "balík" a po večerech popíjet u grilovačky. Jak krásná představa, myslela jsem si před deseti minutami, než jsem se podívala na dlouhodobou předpověď počasí. Pak mě napadlo jedině slovo: Do prdele! No dobře, dvě slova.

Malé městečko, které má blízko přírodní zdroj vody a tudíž i čisté místo na koupání bude celých pět dní v obležení černých mraků, ze kterých se může spustit občasná přeháňka. No, tak bych vynechala to koupání a slunění, ale ta teplota? Do háje s tím! Pod 20°C to není léto, to není vhodný čas a prostředí na dovolenou. S tímhle bych klidně mohla zůstat doma a válet se na gauči.

Ale co, nevěsila jsem hlavu a po zavrhnutí prvního plánu jsem chtěla přesedlat na druhou destinaci, kde bych měla soukromou chatu, a řeku pět metrů od ní, a okolní les, a do obchodního centra by to bylo necelých pět kilometrů. Takže jsem se cítila jako po ledové sprše, kterou bych ocenila v horku a parnu, ale ne teď. Nejenže počasí dopadlo stejně jako u prvního místa, ale tady byly teploty okolo 15°C! Kdybych nevěděla, kolik stál notebook, letěl by na zem a rozbil by se stejně hladce jako televizní ovladač (s ovladačem to byla nehoda, kdo mohl vědět, že ho pouhé "spadnutí" na zem rozdělí na dvě poloviny).

Fakt super! Plán A, selhal. Plán B, selhal. Plán C mi nahání hrůzu, protože nenavštívím žádnou tropickou oblast nebo si neužiju oddych bez sousedů, co mi vidí do talíře. Kdepak! Sice odjedu na celý den, ale stejně se musím vrátit. Jaká to změna od pracovního nasazení.

Asi vymyslím plán D. Klika, že je abeceda tak dlouhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama