Ten musí jít z kola ven

16. června 2015 v 18:54 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Helena seděla v první školní lavici a počítala minuty, než zazní poslední zvonění. Budou prázdniny.

Na nové škole se nikomu nezačíná dobře. Zvlášť na škole, kde je hlavním tématem bohatství rodičů a pak hned následují drby. Vlastně drby jsou na prvním místě, protože bohatství rodičů vám zaručí proplutí školou bez dvojky.

A právě do tohoto světa vstoupila Helena, jejíž otec pracoval jako bankéř. Na střední vrstvu to bylo úžasné povolání, ve staré škole byla za královnu. Ale na nové škole? Otcové jako ropní magnáti, celebrity, zpěváci, majitelé hotelových řetězců nebo i developeři. Matky se pyšnily charitou, plesy pro nadace, členstvím v sportovních klubech, v uměleckých kruzích byly nepostrádatelné.

Helena matku neměla, opustila ji i otce před lety. Nikdy jí na tom nezáleželo, protože otec pro ni dělal první a poslední. V jeho životě existovala jediná žena, a to jeho dcera Helena.

"Čau. Sejdeme se ve dvě v 18-tce?" Rita, blondýna s krátkými sukénkami, se usmívala na Helenu.

"Bohužel to nejde. Hned po škole jedu s otcem na Bahamy." Zalhala Helena, která se ve skutečnosti chystala na brigádu do firmy na sváření, tam ji nikdo nezná a spolužačky tam nepotká.

"Bahamy? Nuda." Rita odtančila na vysokých podpatcích.

Helena se zvedla a hodlala prchnout, ale Alena jí zastoupila cestu. Ta holka byla posedlá dietou a se svou výškou 175 cm nevážila ani 50 kilo. "Po škole jdeme do toho nového podniku v Tulej, jdeš? Vstup je jenom za tisícku, takže v podstatě zadarmo."

"Už jsem domluvená s Naďou na Terrasu." Helena jmenovala luxusní restauraci na střeše, ale ve skutečnosti byla Naďa její pes a o té restauraci pouze četla v novinách.

"Sakra! Taková klika, no nic. Až tam budeš, řekni Stevovi ať mi drží místo na zítra, jo?"

Alena odešla a Helena se zmohla na chabé: Jasně."

Všechno to začalo nevinnou lží. Bylo to neúmyslně, protože jí bylo trapné přiznat pravdu. Nemohla říct, že na první pozvaný večírek nepřišla, protože si nemohla dovolit koupit šaty od Dolceho za 50 000,-. To bylo tou pozvánkou, značka Dolce & Gabbana.

Vymluvila se na otce a operu.

Pak to bylo kvůli výletu na Korf.

Později své lži přestala počítat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama