Omezení, které nesnáším

26. května 2015 v 20:56 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Včera jsem obědvala s babčou a ona se zeptala na bratra. Pověděla jsem jí, že kašle na školu a fláká se venku. Proč by se taky měl zajímat o známky, když mu stačí prolézt, že? Babča na to zareagovala velmi osobitým způsobem: "No, jo. Kluci jsou pitomí." Cože?! To jako fakt že, jsou pitomí a to stačí? Takhle jednoduše ho babi omluvila. Prostě za to nemohou, když se špatně učí, jsou to kluci. Jasně. Leda kulový!

Doslova jsem rostla vzteky, když jsem ji slyšela, jak ho omlouvá. Následně mi vyprávěla o strýci, jak se choval, když byl v bratrově věku. Ano, padla ta samá omluva a já svírala desku stolu. Měla jsem co dělat, abych se jí nezeptala, a co kdyby to dělala holka? Jak by se na ní asi dívala. Ne, opravdu nechci znát odpověď.

Jako by toho nebylo málo, musel mě dorazit i strýc - jiný - odvedle. Ten se tomu hlasitě smál a říkal: "Kluci se potřebují vybouřit." V jednadvaceti letech? Málem jsem ho nakopala do pozadí. Měla jsem chuť mu zakroutit krkem, ale musela jsem se ovládnout. Hádka na veřejnosti není divadlo pro mě. Hlavně by mě zajímalo, jak se asi bude tvářit a co bude říkat, až se moje sestřenice - jeho rozmazlená dcera - začne chovat víc jako nevychovaný spratek. Jaká bude omluva potom, strýčku?

Nikdo nemá úplně normální rodinu, protože i druhá polovina mého příbuzenstva dovede přivést jednoho do varu. Jak můžou házet lidi do jednoho pytle, jen kvůli jedné špatné zkušenosti s jedním člověkem? I když jsem se snažila říkat, že jsou i ti dobří, bylo to bezvýsledné. Prostě to nechtěli slyšet a vidět. Proč by se měli měnit, když to doposud fungovalo, že? Je škoda, že s nimi nemůžu zatřást a probudit je jako ze snu. Když lidé nechtějí, tak nevidí a neslyší. Také se říká: "Házet hrách na stěnu." Ano, vře to ve mně vzteky a občas i vidím rudě, protože jsou věci, na které slovo PROMIŇ nestačí.

Naučila jsem se jednoduchou věc, prostě se o podobných věcech s nimi odmítám bavit. Začnou s tím, ale já to ukončím slovy, že se o tom bavit nebudu a jestli budou opakovat omluvy, dopadne to špatně. Mírně řečeno. Musela jsem se to naučit velmi rychle, protože hádat se na chatě, kde trávíte s rodinou dovolenou, je sebevražda.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 26. května 2015 v 22:42 | Reagovat

Babičky... je s podivem jak se na to dívaj skrze prsty, i když to asi budou nejspíš oni kdo ho budou živit, když bude bez práce, no ne?

2 leani leani | Web | 25. září 2015 v 10:41 | Reagovat

[1]: přesně :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama