Neuvěřitelná jízda se školou

6. května 2015 v 14:16 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Rozhlédnu se kolem sebe a slyším, že dnešní doba je uspěchaná. Lidé pospíchají stále rychleji k vysněnému cíli. A je to správné. Dnes je nezbytné udržet krok se závratným vzestupem.

Svět se vyvíjí a s ním se vyvíjíme i my. Jediným mezníkem pro mě jako studenta je škola. Vylepšování školských systémů pro učení je jako zpomalená verze songu Tik Tok od Ke$hy. Originálu nesahá ani po kotníky.

Výuka by se měla posunout o pár políček vpřed. Je tak málo času pro současné dějiny, které hrají prim. Uznávám, že je dobré pamatovat si minulost. Ale všeho s mírou!

Držet se ustálených zvyklostí je jako hrát si ohněm. Zvládneme šílené tempo nebo vyhoříme. Jsem ráda, že má i třetí možnost. Dneska již neexistuje buď a nebo. Třetí možnost mi poskytuje východisko přizpůsobit si oheň podle potřeby. Nepotřebuji požár, který by dokázal zapálit les. Netoužím po doutnajícím ohníčku. Ideální oheň si představuji dost silný na zahřátí, ale aby nedošlo k požáru a s možností uhasit pomocí jedné konve vody.

Výuka na školách nestíhá nastavené tempo pro svět v němž přežívá. Změna je důležitá a otálet s ní je jako dívat se na požáry v Yellowstonském parku. Pokud se nepodchytí včas, krásná přírodní památka zmizí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama