TA dívka

27. dubna 2015 v 18:18 | Lola Kiss
Bylo nebylo...

Once upon a time...

Es war einmal...

Pohádky pohánějí vymyšlené bytosti, které vždy dojdou šťastného konce. Tedy, alespoň ti kladní hrdinové. Padouši na druhou stranu skončí mrtví nebo poraženi. Jak jednoduché vidění dobra a zla. Černobílý svět, který má jasná pravidla: dobro musí zvítězit a zlo musí být poraženo.

Jak by pohádky vypadaly dnes, aby se na ně dalo dívat v televizi, číst si o nich v knihách, aniž bychom si připadali jako "pitomečkové", co ve svém věku čtou knížky pro děti?

Jak bychom ty pohádky mohly změnit?

Jak budou pohádky vypadat dnes, když nám je nebude vyprávět pra-prababička?

Proto mě napadlo, že existují i jiné pohádky, pohádky, které se mohou zvrtnout.

Bylo nebylo jedna malá holčička se přestěhovala se svými rodiči na jiný kontinent a jako pravá puberťačka si nezvolila tu správnou partu holek. Její takzvané kamarádky byly zářným příkladem těch "zlých". A jak si ta holčička poradila? Stejně jako v pohádce i tady musí být zlo poraženo. A jak nejlépe zvítězit? Holčička se s pomocí pravých "kladných" kamarádů infiltruje do party "zlých" holčiček. Že jsou pohádky jednoduché? Ano, kromě této pohádky. Holčička se stane "zlou", protože pokušení té moci je neodolatelné. A jak zní konec? Dobro vítězí.

Bylo nebylo jedna umíněná mladá tanečnice žila se svou macechou a nepěknými sestrami. Bohužel nebyla tím milovaným dítětem, takže v domě pracovala jako služebná. Známé? Tak tedy, tanečnice se nám zamiluje do tanečníka a zpěváka, kterého milují všechny dívky. A jak svého "prince" dostane? Uchýlí se k intrikám, lžím a trochy manipulace? Ano, konec konců i dobro potřebuje výpomoc.

Bylo nebylo na střední škole to není med, pokud jste neoblíbená, ale je to ještě horší, jestliže máte matku jako tato stydlivka. Její matka je považována za náboženského pošuka a stydlivka je šikanována. Rozhodně to nemá ani jedna z nich v hlavě v pořádku, protože matka ji zavírá do malinkaté komory a chudák stydlivka nemá žádné kamarády. Ani je nepotřebuje, protože má něco, co nikdo jiný. Každá hranice má své meze, i pohár jednou přeteče, tak dlouho chodíte s džbánem pro vodu až se ucho utrhne. A jak se pomstí stydlivka? No, maturitní ples je přesná volba. Červená barva nebude vidět pouze na šatech.

Uhádnete dnešní pohádky?

A jaká dívka si vždy najde cestu na vrchol, přestože v realitě by spadla na dno?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama