JAMAICA LANE

6. dubna 2015 v 13:21 | Lola Kiss |  Beletrie
Jamaica Lane od Samanthy Young je třetí knihou v pořadí, která spadá do kategorie erotických romancí, podle seznamu bestsellerů. Předchozí díla od této autorky, na něž navazuje Jamaica Lane, se jmenují London Road, Dublin Street.

Děj navazuje na předchozí knihy, a tak nějak - no, určitě - počítá s tím, že znáte jména postav, která se v knize objevují. Takže jsem na začátku měla z tolika jmen v hlavě mišmaš, protože předchozí díly jsem nečetla. A jestli si je budu chtít přečíst? Hm...

Nate a Olivie (Liv), jsou jména hlavních postav pro tuto knihu. Osmadvacetiletý Nate pracuje pro jeden časopis jako recenzent filmů a počítačových her. Šestadvacetiletá Olivie se stala knihovnicí na Edinburské univerzitě, a má zcela opačný problém na rozdíl od svého kamaráda Natea. Nate je sukničkář, Olivie je stydlivka. Kamarády jsou od té doby, kdy se Olivie přestěhovala z Ameriky sem, do Skotska. Jejich přátelství je upřímné a nekomplikované, dokud se Olivie na svatbě své kamarádky neopije a nenavrhne Nateovi, aby ji učil jak flirtovat a být dobrá v posteli.

Je jasné, že na začátku jejich výukové hodiny probíhají v mezích. Jsou to kamarádi a Nate i Olivie si nepřipouští nic jiného, dokud Olivie neotestuje s Natem, jestli umí líbat. A od toho večera se věci změnily.

Olivia se potřebovala naučit věřit si, protože se jí líbil postgraduální student Benjamine z knihovny, a Nate to bral jako výzvu - sukničkář, který bude věrný jedné ženě. Jestli tohle nezavání průšvihem, přidám dodatek: společní přátelé, jedna parta - co když se jejich vztah nepovede?

Ukázka:

"Byla to katastrofa, Nate. Požádal o knížku, která se jmenuje Sexuální zločiny, ctnost a právo v raném Španělsku, a já zrudla až po kořínky vlasů."

Nate sebou trhl.

"Pokoušel se se mou dát do řeči, ale já se styděla, že jsem se červenala, i když jsem si jen koukala na nohy. Jako když se pětiletá holka zamiluje do desetiletého kluka od sousedů."

"Do prdele, proč?" Pokrčila jsem rameny. "Asi nějaký mentální blok."

"Blok?"

No opravdu. Nebylo tak těžké pochopit, proč neumím s Benjaminem flirtovat. Šlo o stejný důvod, kvůli němuž jsem se posledních pár dní vyhýbala myšlenkám na celou tuhle záležitost. Bylo to prostě moc depresivní. "Mentální blok," zopakovala jsem. "Mentální blok mi způsobí až to, co následuje po flirtování." Sklopila jsem oči a nervózně si propletla prsty. "Kdyby flirtování zabralo a já se nějak propracovala k rande s Bejaminem... To by mě děsilo."

"Děsilo?"

"Jde o tu nezkušenost, Nate. Připadám si pak neschopná, málo sexy. Je jedno, jak moc mě přesvědčuješ, že jsem přitažlivá, nebo jak moc pracujeme na hloupém flirtování, ta nezkušenost tady vždycky bude a pošklebuje se mi. A to mi zabrání v čemkoli dalším." Cítila jsem, jak mi rudnou tváře, ale byla jsem odhodlaná vysvětlit mu, jak vážná situace je. "Líbala jsem se se dvěma kluky, Nate. Dva večery s líbáním. O to jde. A z toho jednou jsem ke všemu byla pěkně opilá a přišla o panenství. Dva kluci za celý můj šestadvacetiletý život na téhle planetě. Já vlastně ani nevím, jestli umím líbat."

V bytě se rozhostilo ticho, až na tichý šum z filmu. Ztlumila jsem předtím zvuk, když Nate zazvonil.

"Nate?"

Posunul se ke mně trochu blíž a pátravě se na mě zadíval. "To se dá snadno zjistit."

"Jak to myslíš?"

"Polib mě."

Ucukla jsem. "Cože? To ne!"

Pousmál se. "Zkusím si to nebrat osobně."

"Ne," rychle jsem ho chtěla uklidnit. "Nejde o to, že bys nestál za líbání, vždyť víš, že stojíš, ty hezkej mizero, ale jsi to ty, Nate. Jsme kamarádi. Bylo by to divné."

Zazubil se. "Liv, jsme dospělí. Myslím, že zvládneme trochu experimentálního muchlování, aniž bychom se zjančili nebo to vykecali všem našim kámošům."

Zašklebila jsem se. "Moc vtipný."

"No tak." Podíval se na mě s výrazem, na co jako čekám. "Dej mi pusu."

Tep na krku mi začal bušit. "Myslíš to vážně?"

"Naprosto."

Sklonila jsem zrak k jeho rtům. Měl krásná ústa. Vlastně poměrně dokonalá. "Teď hned?"

"Hned."

Roztřeseně jsem se posunula po pohovce, až se naše kolena dotýkala. "Prostě ti mám dát pusu?"

Zahlédla jsem jeho dolíček, ale ignorovala jsem skutečnost, že se mi směje. Měla jsem dost práce s tím, abych rozdýchala obavu, jestli mám, či nemám poskytnout Nateovi Sawyerovi ten nejhorší polibek v životě.

Hruď se mi zdvíhala a zase klesala, jak jsem se snažila popadnout dech.

"Klídek." zamumlal Nate.

Zhluboka jsem se nadechla a ucítila ovocnou vůni jeho šamponu. Nepoužil obvyklou kolínskou, místo toho voněl svěže, čistě.

Kdoví proč jsem si ho kvůli tomu představila nahého.

Bože, nahý Nate.

Kůže mi hořela a v Nateových očích jsem viděla otázku - jako kdyby věděl, že mám nemravné myšlenky, a chtěl zjistit, o co přesně jde.

Abych utnula tyhle domněnky, naklonila jsem se a přitiskla svoje rozechvělé rty na jeho.

Na okamžik se celý napjal a zdálo se, že chce, aby iniciativa byla na mé straně.

Měl teplé měkké rty. Když jsem si uvědomila, že on nic neudělá, dokud ho doopravdy nepolíbím, naklonila jsem se blíž, ňadry se přitiskla k jeho hrudi, přitlačila rty a jazykem jemně přejela po mezírce mezi rty.

Otevřel ústa, pustil mě dovnitř a najednou jsem v tom už nebyla sama. Pohnul rty, zlehounka mi olízl jazyk, až jsem ucítila jen cukr, pivo a Natea. Polibek se prohloubil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama