Jak zvládnout zkoušku z ANJ

30. dubna 2015 v 13:15 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
1, Máte rádi angličtinu? Pokud je odpověď ano, máte vyhráno. Pokud je odpověď ne, v pohodě. Dívejte se na filmy nebo oblíbené seriály s titulky, poslouchejte anglické texty u pomalých písní a ... Výsledek se dostaví.

2, Naučte se nadávat anglicky. Buďme jako cizinci, kteří po příjezdu do Čech se naučí jako první slova nadávky. To vás pěkně procvičí, ale POZOR! Vynechte tenhle slovníček u zkoušky, ne všichni mají pochopení pro holy shit.

3, Vyberte si oblíbené scénky ze seriálu nebo filmu a zkoušejte zachytit jednotlivá slova. A pak vám ty věty uvíznou v hlavě. Vždycky se hodí umět říct: "I am not sure, I think I wasn't there."

4, Mám výbušnou povahu, a když mě někdo naštve po velmi dlouhém dni, tak není nic lepšího než si zanadávat. Věřte mi, že tu angličtinu, kterou na to použijete se nenaučíte ve škole a tudíž ten druhý nebude mít páru, jak že jste ho nazvali. Slova: "You are an idiot.", budou velmi laskavá.

5, Tady přichází ta těžší část. Myslet anglicky. Je jedno, jestli máte našprtanou slovní zásobu, protože pokud ji neumíte použít ani v duchu, jste namydlení. Co pomáhá? Stáhněte si dětskou knížku v angličtině. Jednoduchá slova a věty, víte, co máte od toho čekat.

6, "Yes, I did it! I've got the exam! I GOT A!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama