Pohovor ve firmě na plasty a více

2. března 2015 v 18:34 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Hana se postavila před dřevěné dveře a naposledy se nadechla než vstoupila. Čekal ji první pracovní pohovor. Jasně, během vysoké absolvovala spoustu hodin na praxi, ale i tak se cítila, jako by se měla seznámit s něčím novým.

"Dobrý den." řekla a cítila, jak ji na obličeji naskočil ten úsměv. Úsměv, který použila vždy, když byla nervózní. Nesnášela ten úsměv a ještě víc nesnášela, že ho neuměla ovládat. Pokaždé, když byla nervózní, jako by neovládala svoje tělo.

"Dobrý den, posaďte se." Muž za stolem jí pokynul rukou a sám zůstal sedět za mahagonovým stolem, kde vypadal jako nedosažitelný obr.

"Jmenuju se Hana, dnes jsem přišla kvůli pohovoru o místo laboratorní asistentky." Hana předala obrovi své curiculum a ignorovala jeho rozšířené zorničky.

"Adam." Hm, tak Adam. A co dál? Kdo je? Hana se zavrtěla na židli a napjatě čekala, kdy jí začne pokládat otázky.

"Působivé. Povíte mi něco o sobě? Například, proč jste se rozhodla přihlásit k nám na pohovor?"

Hana sledovala jeho propletené prsty a snažila se nedat najevo fakt, že má pod jeho pohledem chuť uhýbat. Odpovídala tak, jak se předem připravila a odříkavála věty jako básničku.

Adam pozoroval tu mladou ctižádostivou holku, jak mu vykládá o zkušenostech a koníčcích a... Už ani nevěděl o čem, protože potřeboval vědět dvě věci. Ani na jednu z nich zatím neodpověděla.

"Jste si vědoma toho, že pracovní doba je flexibilní, ale nesmí se zneužívat?" zeptal se jí Adam a přemítal, jestli se takhle formálně chová pořád.

"A dokážete přizpůsobit svůj denní i víkendový program?" Adam pokračoval se svou druhou otázkou, protože na tu první Hana měla odvahu jenom kývnout.

"Ano. Tahle práce je zároveň mým koníčkem, nebudu mít problém s pracovní dobou, náplní práce i jinými požadavky."

Adam se uculil a Hana si uvědomila, že to vyznělo tak trochu jako nabídka. Okamžitě zadržela dech a zrudla, popotahovala se rukáv.

Adamovi se líbilo, že na chvíli ukázala svou pravou povahu a ne nacvičený číslo Jak zvládnout pohovor na výbornou.

"Děkuji, že jste přišla." Tentokráte se Adam postavil, obešel stůl a podal Haně ruku.

Hana se necítila dobře, když od ní stál necelý půlkrok, ale přinutila se stát na místě a neodstoupit. Nebylo by to slušné.

Adam se dobře bavil, když pozoroval Hanu, jak se rychle klidí z jeho dosahu a zanechává za sebou ve vzduchu vůni parfému. Bude se jim dobře spolupracovat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama