Božský bastard - Christina Lauren

30. března 2015 v 14:52 | Lola Kiss |  Beletrie
Obálka knihy je povedená, tomu se nedá nic vytknout. Překvapivé bylo, že za knihu jsou zodpovědné dvě autorky, které se spolu vrhly do práce. Jejich pracovní pseudonym zní Christina Lauren, ale jejich jména jsou Christina Hobbs a Lauren Billings. A tady vidíme, odkud se vzalo umělecké jméno. Přestože kniha uvádí, že se ty dvě nikdy nesetkaly, a pracují přes emaily a telefony, kdo ví? m(´_´)m

Božský bastard Beautiful Bastard vyšel původně pod názvem The Office, a měl mít jinou podobu, neboť tato kniha byla značně přepracována - jak uvedl dovětek k anotaci.

Jakmile se člověk o knize vyjádří, že podle obalu je pěkná, vypovídá to o mnohém. A to platí právě v tomto případě. Když nemůžete říct něco pochvalného, raději mlčte nebo pokud mlčení není vaší silnou stránkou, pochvalte vzhled. V případě anotace jsem si pomyslela: "Cože?"

Ambiciózní stážistka.
Perfekcionistický šéf.
A to zavání pořádnou šikanou.
A sexem.

Ženská postava Chloe je ctižádostivá, cílevědomá žena, která si dokončuje titul MBA u firmy Ryan media, kde pracuje jako stážistka/asistentka/sekretářka Bennetta, syna majitele firmy. Jejich vztah je napjatý a kousavý. Jestli ji vadí chování jejího šéfa? Ano i ne. Na jednu stranu by ho nejraději zabila a zároveň ho přivázala do své postele.

Bennett, který má v knize na události svůj pohled, je zábavný a i když občas trochu děsný - ano, je to chlap -, bavila jsem se při čtení kapitol z jeho pohledu nejvíce. Připadalo mi to uvěřitelnější než z pohledu Chloe.

Je mi jasné, že jako kniha patří do erotiky, se nebude pyšnit nějakým úžasným příběhem, ale i tak jsem toto - hádám se a následuje sex, nekomunikujeme a následuje sex, nemám klid a následuje sex, tak si to ujasníme a následuje sex - přelouskala a došla k závěru, že z toho by rozbolela hlava každého.

Ukázka z knihy:

Zrovna jsem mířil do své kanceláře, když vstoupila dovnitř. Podle toho, jak včera v noci odešla, totiž prakticky prosprintovala, dveřmi, jsem si spočítal, že na mě čeká jeden ze dvou možných scénářů. Za prvé, bude na mě dělat oči a myslet si, že ta minulá noc něco znamenala nebo že mezi námi něco je. Nebo za druhé, mi ze života udělá peklo.

Kdyby se rozneslo, co jsme prováděli, nejenom že bych přišel o práci, ale taky bych ztratil všechno, na čem jsem celý život dřel. A přece, i když jsem ji tak hrozně nenáviděl, nedokázal jsem si představit, že by udělala něco takového. Pokud jsem o ní vůbec něco zjistil, pak to, že je spolehlivá a loajální. Možná to byla protivná semetrika, ale nemyslím, že by mě předhodila lvům. Pracovala pro Ryan Media Group od vysoké a z jakéhosi důvodu byla považována za cennou součást společnosti. Teď už jí zbývalo jen několik měsíců, než získá MBA, a pak si bude moct po libosti vybrat budoucí zaměstnání. Tohle by v žádném případě neohrozila.

Jenže ona mě k mému úžasu naprosto ignorovala. Vešla do kanceláře v trenčkotu po kolena, který zakrýval všechno, co měla pod ním, ale za to se mu fantastickým způsobem dařilo předvádět ty její úžasné nohy.

Ale do prčic... pokud má na sobě tyhle boty, je tu slušná šance... Ne, ty šaty ne. Prosím, pro lásku boží, ty šaty ne. Věděl jsem s jistotou, že na takovou kalamitu nemám dneska rozhodně dost silné vůle.

Zamračil jsem se na ni, když si věšela kabát do skříně a sedala ke stolu.

No to mě poser, ta ženská je faticky ta největší provokatérka na celém světě.

Byly to ty bílé šaty. Hluboký výstřih zdůrazňoval měkkou hebkou pleť jejího krku a klíčních kostí a bílá látka dokonale přiléhala k překrásným ňadrům. Ty šaty byly hotovým prokletím mé existence, nebem i peklem zabalenými do jediného úchvatného balíčku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama