Strach člověka nezmění, ale zlomí

17. února 2015 v 21:20 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Eva se posadila u nového jídelního stolu, který si její macecha nechala poslat až z Itálie. Přišel jí úplně obyčejný, ale zatraceně těžký.

Usrkávala horkou kávu způsobem, za který jako malá dostávala pohlavky. Ale co, teď ji nikdo nevidí a neslyší.

Eva se měla setkat s Davidem, svým přítelem. Včera se pohádali, protože David jí znovu řekl, že ji miluje, a ona mu na to neřekla nic. Vlastně mu na to jednou odpověděla: "Děkuji, to je od tebe milé." Jakoby o nic nešlo.

David seděl v autě před domem Eviny macechy a otce. Vůbec se mu dovnitř nechtělo. Nesnášel je za to, co udělali Evě. Kvůli nim mu nevěří. Celé dětství se k ní chovali odtažitě a chladně, dobírali si ji - otec kvůli pleti a macecha kvůli vkusu oblékání. Eva si odnesla to, že se cítí méněcenná, sebevědomí je na nule a nevěří lidem. Vždy na ní poznal, kdy se napjala, protože cizí člověk narušil její osobní prostor.

Eva se nenáviděla, protože ten večer, kdy se potkala s Davidem, se opila a vyklopila mu pár historek o rodičích. Nemohla vystát to pomyšlení, že viděl jak je slabá, jak jí připomínal otec.

David si vzpomněl na večer, kdy opilou Evu viděl sedět na zídce u vody. Dostalo ho, když mu řekla o té své rodině, ale víc než samotný nedostatek inteligence jejích rodičů, že nechápali důsledky, ho dorazilo to, že přes to všechno je má Eva ráda. Eva zůstala hodná, nebyla to pomstychtivá mrcha.

Eva dopila hrnek a vyběhla otevřít Davidovi.

"Ahoj." Řekl David a věděl, že hádku nechali za sebou.

Eva si vzpomněla, že i potom co mu řekla o sobě, jak je nudná a nevýrazná, chtěl ji. Křičeli na sebe, ale on ji neurazil ani neponížil, vlastně křičela ona sama. On...

"Ahoj." Eva se mu podívala do očí a usmála se.

Musí mu říct to, co si měla už dávno.

"Víš, ch.."

"Miluju tě." Vyhrkla Eva a David ji k sobě přimáčkl a políbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama