(Ne)existující lék

12. února 2015 v 7:41 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Jako většina žen, tak i já miluju nakupování. Není nic lepšího, když máte špatný den a nic se vám nedaří, než si zaskočit na tři či čtyři hoďky do nákupního centra. Neříkám tím utrácejte hlava nehlava a vyčerpejte limit. Nakupovat se musí chytře a bez blbostí. Těch si užijete i tak dost. Že to není lék na bolest? Je! Vzpomeňte si na dobu, kdy jste byli malí uličníci a babička vám koupila něco na bolístku. Třeba zmrzlinu, tak vždy utiší bolest a zažene strach z doktora. (Hlavně když je vám pět.)

Lidé věří, že kromě nakupování předčí špatnou náladu nebo bolest z rozchodu jedna magická potravina. Někdo říká, že se sem dostala ze Španělska, jiní zase že ji přivezli od indiánů. Ať tak nebo onak, čokoláda je prostě čokoláda. Počítá se mezi jídlo? Ne, ale komu na tom záleží, když se mu po jazyku rozplývá ta sladká chuť a "obalují se tím nervy". Jako zmenšení bolesti funguje čokoláda spolehlivě, konec konců, bolest je vystřídána mmm.... Mňam.

A nejúčinnější způsob, když se hýbete víc než u nakupování? Sport. Během fyzických aktivit se do těla uvolňují endorfíny, jinak známé jako "hormony štěstí" a člověk má pocit, že dokáže všechno. Problém je, že se do toho lidé nutí a jsou z toho otrávení. Chyba! Proč se nutit, když můžete cvičit, aniž byste předem mysleli na tu "dřinu". Proč si říct, že půjdu běhat a netěšit se, když si můžu říct, že se půjdu rychle projít a touha po běhu se dostaví časem. Proč se mořit na spinningu a vyplazovat jazyk až na vestu, abyste stačili profi instruktorovi, když můžete zvolit vlastní tempo. Nikdo vás nenutí k sebevražednému: "Prostě to musím udělat, abych nebyl jako debil, co nestíhá."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 12. února 2015 v 17:32 | Reagovat

Nakupování jako lék určitě ne :D Kdyby to byl nějaký metal obchod nebo knihkupectví, tak jsem schopná utratit majlant, ale jinak bych to raději neriskovala :D Také bych byla schopna utratit nehoráznou sumu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama