23. Styxx - Sherrilyn Kenyon

28. února 2015 v 14:11 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
V knize Acheron http://lola-kiss.blog.cz/1501/15-acheron a Objetí noci http://lola-kiss.blog.cz/1503/objeti-noci, se ukázalo, že šéf temných lovců Acheron, má bratra Styxxe. A proč se o něm nikdy nikomu nezmínil? Nenáviděl ho... Styxx byl bratr, kterého vychovali jako rozmazlené princátko... To byl názor, který kniha Styxx od Sherrilyn Kenyon vyvrátila. A stejně jako u Acherona příběhu, i tady, byla kniha rozdělena na minulost před jedenácti tisíci lety a současnost. Akorát v tomto případě, jsem při čtení minulosti měla jedinou myšlenku: "Ať to přestane."

"Víš, před dávnou dobou mě můj mentor naučil, že existuje pouze jediný důvod, proč jít do války. Ochránit ty, které milujeme. Ale život mě naučil, že někdy ochrana není o tom opustit je. Je to o tom být tam, kde tě potřebují. Nepotřebuješ kuráž, abys umřel, Acherone. Potřebuješ kuráž, abys žil a bojoval."
Styxx

Didymoský princ Styxx se narodil, stejně jako jeho dvojče Acheron, v roce 9 548 p.n.l. a stejně jako on se stal nesmrtelným ve věku dvacet-jedna let. Styxxův osud byl podobný Acheronovu, disfunkční rodině se nevyhnul. Jeho jedinou útěchou byl jeho učitel Galen a později i žena Bethany. Styxx mohl být šťastný, ale zasáhl Apollo a Acheronova matka. Styxx ztratil svého přítele Galena, Bethany a jejich nenarozeného syna.

Jeden z mírných trestů, které byly pro dvanáctiletého Styxxe časté, pokud čímkoli naštval svého otce.

Galen se po pár krocích zastavil. "Co Vám král řekl?"

"Budu zbičován pro svou zbabělost."

Bethany se seznámila se Styxxem jako slepá lidská žena. Narazila na Styxxe krátce poté, co se neúspěšně pokusil zabít. Jako atlantská bohyně hněvu, utrpení, zuřivosti a pomsty - se jmenovala Bet´anya Agriosa. Netušila, že obyčejný smrtelný muž Hector si ji dokáže získat. Netušila, že to byl didymoský princ Styxx. Jejich setkání mělo důvod ve společné historii - Styx byl znovuzrozený Aricles a ona Bathymaas.

"Budu počítat údery srdce, dokud tě znovu neuvidím."
Styxxova slova Beth.

Jeden z krátkých momentů, kdy byl Styxx šťastný a uvolnil se. Vybrala jsem moment, kdy Bethany a Styxx dostávali přednášku od Styxxova otce, krále Xerxese.

Jeho otec se zamračil. "Ve svém stavu bys neměla jezdit. Mohla bys spadnout z koně a přijít nebo zranit dítě, které čekáš."

Držíc Styxxovu ruku ve svých, se zastavila a zdvořile se na něj usmála. "Nikdy jsem neřekla nic o koni, Výsosti. Je to Váš syn, koho mám v úmyslu osedlat a zajezdit si na něm. Hezký den." Se Styxxem v závěsu zamířila ke dveřím.

Styxx nevydal ani hlásku, dokud nebyli venku z haly, a pak vybuchl smíchem. "Přeju si, abys mohla vidět výraz na jeho tváři. Nemůžu uvěřit, že jsi mu to řekla. On nemohl uvěřit, že jsi mu to řekla."

Po 11 539 letech strávených v osamělosti, se Styxxovi naskytla šance, že by mohl být konečně šťastný, jak si to vysnili s Bethany. Stačilo, aby se Acheron skutečně podíval na svého bratra, a nedíval se skrz něj.

"Bratři - teď a navěky. Tohle nám nikdy nebudou schopni vzít."
Byla slova, která pronesl Acheron v šesti letech k Styxxovi. A právě to jim na jedenáct tisíc let vzali.

A jak to s Acheronem a Styxxem dopadlo?

"Podívej se na ně, Apollymi. Viděla jsi někdy něco víc patetického, než dva dospělé, nesmrtelné bojovníky tak vystrašené kvůli něčemu tak malému? Nevím, kdo je víc nervózní z porodu... otec nebo strýc."

Jako stín v Katoteros nemohla Apollymi víc než souhlasit s Ma´at, když pozorovala Styxxe a Apostolose, nesoucí kostky ledu. "Měly bychom jim dát vařit vodu?"

Athéna se zasmála. "Možná je to moje přítomnost, která je tak zneklidňuje. Konec konců, naposledy, kdy jsem asistovala u porodu, byl to ten jejich... No, tentokrát to dopadne mnohem lépe. Myslím."

Styxx probodl pohledem tři bohyně se strohým odfrknutím. "Víte, že vás slyšíme, že?"

Athéna se zasmála. "Ovšemže to víme, zlato. Nebyla by to taková zábava, kdybyste nás neslyšeli."

"Styxxi!" štěkl Acheron. "Pojď sem. Hned!"

Ignorujíc bohyně, Styxx běžel k Bethany s ledem. "Jsem tady, Beth."

Kniha neosvětlila jen Styxxovu minulost a Acheronův názor na bratra, ale také Styxxovy schopnosti, které nejsou zcela lidskými. Styxx měl být mocnou nadpřirozenou bytostí - Chthonianský zabiják bohů -, ale dvojče Acheron vše změnil...

A vyvstala otázka, kdo je Acheronův otec, když ne Archon?

S povzdechem se Bethany snažila pochopit emoce, které z něj cítila. "Apostolos je tvůj syn, Archone, nemůžeš-"

"Není můj syn. To je ten problém."

Ztuhla, když ta slova zavrčel. "Co tím myslíš?"

Snížil hlas. "Po debaklu s Apollyminým prvorozeným, jsme se rozhodli, že si jí vezmu a udržím jí šťastnou. Jak víš, nejsem neplodný a ani ona ne. Záměrně jsem jí bránil v početí. A to, že nevím kdo je otcem toho bastarda, je..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama