21. Guardian - Sherrilyn Kenyon

27. února 2015 v 19:30 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Jestli něco přesně odpovídá přísloví: "Projít si peklem.", je to právě tahle kniha The Guardian od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon, kde přísloví můžeme brát doslova. V jednu chvíli se i mně udělalo špatně, a že něco vydržím. Jestli znáte knihy nebo filmy, kde se mihla ukázka o korejské válce a jejich přístupu k zajatcům, no, podoba se nezapře. Kromě násilí je v knize i humor a odhodlání vydobýt si vlastní místo v ráji.

Verbální rány se zaříznou do duše a užírají srdce po celou věčnost.
Seth

Čtyřistapadesátiletý polobůh Seth je hlavní postava s tragickým osudem. Jako syn egyptského boha Seta, byl Seth svým otcem odmítnut, a v sedmi letech odvlečen svou matkou do pouště a ponechán napospas smrti. Ve třinácti letech byl prodán do otroctví temnému bohu Noirovi, jehož hlavní doménou je utrpení, strach a koníčkem je mučení. Seth se stal Strážcem a oblíbenou Noirovou hračkou. Jestli by Seth rád umřel? Ano, ale malý problém je, že je po svém otci nesmrtelný.

Seth se před staletími pokusil utéct, ale nevyšlo mu to. Čekal ho trest...

Skoro dva metry deset, Noir přiměl démony okolo nich třást se strachy. Jeho černý oblek bez poskvrnky a jasně bílé tričko vypadala v té chladné, tmavé místnosti nemístně - místnost, jejíž stěny byly postříkané a pomazané Sethovou krví.

Noir natáhl ruku a poplácal ho na tváři, jako by byl poslušné štěně. "Hmm. Musím říct, že peklo nevypadá na to, že s tebou souhlasí. Viděl jsem tě vypadat alespoň trochu líp než v tomhle ubohém stavu."

"Jdi do prdele," řekl Seth, ale jeho slova byla nerozeznatelná. Šroub mu bránil hýbat pusou nebo jazykem. Způsobilo to jedině, že jím projela nesnesitelná vlna bolesti.

Každý zničený člověk potřebuje světlo, které by ho probudilo k životu a ukázalo mu, že stojí za to bojovat a žít. A pro Setha to byla maličká Lydia Tsakali, která přišla osvobodit svého otce Solina do Noirovy říše. Bohužel to nebylo tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Jeden člověk může učinit velký rozdíl v životě jiného. Ať dobrý nebo špatný. Jejich akce a slova, jediný člověk má moc zachránit nebo zničit jiného.
Lydia

Lydia Tsakali je snolovec a zároveň katagariánský zvěrolovec, šakal. Když zjistila, že byl její otec Solin unesen, vydala se ho hledat a pak dostat ven z Noirovy říše Azmodea za každou cenu. I za cenu vlastního života. Jestli pro ni něco bylo hrozné, pak to být ponechána na pospas démonovi, který mučil Solina v minulých týdnech. Démon, který se jí představil jako Strážce.

Jak říkalo staré přísloví: televize může urazit vaší inteligenci, ale nic vás nesetře tolik jako počítač.
Lydia

Lydia se Setha bála, ale pak poznala, jak to doopravdy je se Sethovým postavením.

Byl zbitý. Brutálně. Ne, krvežíznivě. Rány rozmazaly bílou barvu a červené a černé linie na jeho obličeji, což jí ukázalo, že to byl nakonec make-up a ne barva kůže.

Seth nechtěl, aby poznal Lydii a viděl v ní něco jiného než donucovací prostředek, jenomže se mu dostala pod kůži.

Když se dostala ke spodnímu prádlu, nemohla potlačit smích nad jeho volbou. Červená tanga. Proč ji to nepřekvapilo?

Protože to byl konec konců muž. I přesto, že se jí odmítal dotknout, tohle byl ten typ spodního prádla, co muž koupí ženě, aby ji viděl to nosit. Neexistoval jiný důvod, proč by byla vynalezena. Byla si jistá, že návrhář musel být přímým potomkem markýze de Sade.

Seth měřil přes metr osmdesát, nosil brnění, na obličeji měl děsivý make-up a jeho přístup neříkal nic jiného než "Zemři. Brutálně tě zabiju." Tak ho Lydie poznala, než zjistila, že má i druhou stránku.

Vztáhla ruku a chtěla se ho dotknout.

Na chvíli byl jako přimrazený na místě, jak zoufale toužil cítit její kůži na své.

Ne. Způsobí to jedině to, že ti to bude připomínat věci, které nikdy nemůžeš mít.

Patřila Solinovi. Ne jemu.

Rychle uhnul.

Ale ona si toho nevšimla. Namísto toho ho pronásledovala přes pokoj.

Co to sakra? Pokaždé, když se pohnul, byla tam, snažíc se dotknout jeho zraněného oka. Ani nechtěl vědět, jak hloupě musel vypadat, když před ní uhýbal.

"Přestaň!" zavrčel na ní konečně.

Objevil se i starý známý z dílu The Dream Chaser http://lola-kiss.blog.cz/1411/14-dream-chaser - Jaden

Jaden se na ni zlomyslně usmál. "Neexistuje nic, co bych nemohl zabít. Nezáleží na tom, jak moc je to nesmrtelné."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama