Zamilovaná 7. Kapitola, část 3

21. ledna 2015 v 13:04 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
"Počkej. A jak jsem se dostala do postele? A proč jsem se probudila skoro nahá?" Už mi to bylo jedno a trapně jsem se stejně cítila.

Michael se nadechl a celý večer mi popsal. Vyprávěl to tak, že jsem mu věřila. A to není moc často. Spíš bych řekla, že se to nikdy nestalo.

Po celou dobu jsem mu visela na rtech. Několikrát jsem ho vyrušila. No, po pravdě jsem ho vyrušovala skoro za každou větou. Nechal to být a odpovídal mi. Vypadalo to jako bych vedla výslech.


"Oba dva na to můžeme zapomenout. To, že ses se mnou líbala, byla jsi opilá. Nic víc v tom nebylo." Mlčela jsem a přemýšlela. Ví, že mi tu právě nabídl omluvu? Neměl by se se mnou hádat, jak to bylo?

"Takže zapomenuto." Natáhl ruku.

"Souhlasím. Zapomenuto. Nic se nestalo." Stiskla jsem mu ruku a ucítila drobné napětí.

"Nic se nestalo." řekl a zvedl se k odchodu.

"Přesně tak. Ahoj." I já jsem se zvedla, čeká mě ještě ten rozhovor.

"Tak zdar." Chvíli jsem zůstala zaraženě stát. V hlavě jsem musela mít nasazeného brouka. Na této situaci se mi něco nezdálo. Vyhodila jsem prázdný tácek a šla za reportérem.

Měl zajímavé otázky a musela jsem uvažovat, co smím a co nesmím prozradit. Ptal se na běžné věci, jak se točil film. Jak se mi líbilo prostředí. Jaká byla spolupráce s kolegy a co ten spisovatel. Toho jsem se držela nejméně. Reportér si toho všiml, ale nechtěl po mě detaily.

Domů jsem se vracela spokojená a odpočinutá. Přesně tohle jsem potřebovala.

Přemýšlela jsem o obědě, když jsem se lekla tmavé postavy u dveří. Byla to zbytečné, protože to byl Gabriel. Gabriel!

"Co tu chceš?" Naštvala jsem se.

"Jdu tě navštívit, měl jsem cestu kolem."

"Aha."

"Chtěl jsem se ti omluvit za svoje chování tenkrát na zámku. Myslím to s tou Terezou. Naštval jsem se, protože jsem tě viděl s Michaelem. Jak jste byli v tom altánku a …"

"Moment, k tomu mám co říct. On mě sice políbil, ale dostal za to parádní facku. Tohle jsi už asi neviděl." Gabrielovi se znatelně ulevilo.

"Cože? On dostal facku? Cítím se teď ještě hůř."

"Aspoň se to vysvětlilo, takže..." Měla jsem v úmyslu ho poslat pryč, ale pak jsem si vzpomněla na Terezu v klubu.

"Takže, pozveš mě teď dál?" Nadšeně vyskočil na nohy a chtěl mě obejmout. Zarazila jsem ho napřaženou rukou.

"Ne. S Terezou na zámku, chápu. Ale co bylo v klubu? Vysvětli mi to a nezkoušej blafovat." Gabriel se díval zmateně, usilovně přemýšlel. Chvíli mu trvalo, než si dal jedna a jedna dohromady.

"To bylo nedorozumění. Ona si ze mě udělala dobrý den. Napsala mi, že Karel se mnou potřebuje mluvit. Ohledně filmu a mě jako sponzora. Místo toho se tam na mě vrhla. Došlo mi to a okamžitě jsem odešel." Slova chrlil neuvěřitelnou rychlostí.

"Obtočila se kolem mě jako anakonda škrtící malého králíčka." Uzavřel svou omluvnou řeč.

"Přirovnáváš se k bezmocnému králíčkovi? Nebuď směšný." Vysvětlení ano, ale tímhle to dodělal. Znovu jsem byla naštvaná.

"Dobře, tak jako liána kolem stromu."

"Ale to k sobě patří. A opět se dostáváme k tomu, že strom se nemůže bránit." Vítězně jsem se usmála.

"Hele, nech toho." Další věc, kterou mě naštval. Začít větu slovem hele, není nejlepší způsob. Zvlášť, když se někomu omlouváte.

"Fajn." odsekla jsem a uvažovala, jestli ho mám pozvat dál nebo ho poslat pryč.

"Pozveš mě dál nebo mám uschnout žízní?" V očích mu hrálo.

"Pojď dál." Koutkem oka jsem zahlédla Michaela ve výtahu. Rychle jsem vtáhla Gabriela dovnitř do bytu.

"Co mi nabídneš?" Zvědavě se rozhlédl po místnosti a šel si sednout na pohovku, kam jsem mu ukázala.

"Myslela jsem na vodu, ale vzhledem k předešlé konverzaci uvažuju o víně." Vytasila jsem láhev z ledničky a zamávala s ní nad hlavou.

"Perfektní nápad." Pokýval hlavou a já přinesla dvě skleničky.

Mluvili jsme spolu o všem možném a přitom jsme vypili celou jednu láhev. Zvedla jsem se a řekla, že dojdu pro druhou, ale Gabriel mě chytil za ruku a zastavil.

"Klaudie, líbíš se mi a toužím po tobě od první chvíle, kdy jsem tě spatřil."

"Gabrieli." Zaskočil mě. Nevěděla jsem, co mu na to mám odpovědět.

"Když jsi v mojí blízkosti, zapomínám a ztrácím o všem přehled." Krátce mě políbil a počkal, až to celé vstřebám.

"Proč ne." Pití jsem nechala na stole a věnovala se jen a jen osobě na gauči. Gabriel mě svou náhlou dychtivostí omráčil. Vzplanutí vášně na sebe nenechalo dlouho čekat. A Gabrielovo tričko leželo na opěradle pohovky. Zpomalila jsem a vychutnávala si to krásně tvarované tělo. Sklonila jsem se a chtěla Gabriela políbit, ale zazněl zvonek.

"Nech to být." Zavrněl Gabriel a pohladil mě po nahých zádech. Jednou rukou se zastavil na zapínání podprsenky.

"Tak jo." Usmála jsem se a vesele se s ním mazlila dál.

"Crrrrr!!!" Zvonek mě vyrušil znovu a tentokrát to byla delší a naléhavější. Povzdechla jsem si a vymanila se z Gabrielova objetí.

"Kruci. Jdu tam a ty tu na mě hezky počkej. Ne abys někam utekl." Usmívala jsem se lišácky a obkreslila mu prstem břišní bochánky. Hodila jsem přes sebe tričko.

"To by mě ani nenapadlo." Pohodlně si založil ruce za hlavou.

Po třetím otravném zvonění jsem nedočkavci otevřela dveře. Zrovna ten, koho bych tu nejméně čekala. Pavlína mi přece řekla, že kluci odjeli šplhat někam na skály.

"Ahoj. Co tady děláš?" pozdravila jsem Lukáše a upravila se.

"Ahoj. Já… Uvědomil jsem si, že v tom baru to nebylo pod vlivem alkoholu. Ten tanec a líbání. Jsem z toho neustále vedle a musím na tebe pořád myslet. Nemůžu spát a …" Zasekl se, když se podíval kamsi za mě. Otočila jsem se a uviděla zmateného a hlavně polonahého Gabriela.

"Vidím, že jsem se spletl. Byly to jenom promile alkoholu." Lukáš se sebral a odešel. Ani jsem neměla páru, o čem to mluví. Jaký tanec a jaké líbaní?! Stála jsem v otevřených dveřích jako opařená.

Gabriel prošel kolem mě, chytila jsem ho za paži, ale vykroutil se.

"Sakra!" zaklela jsem a zabouchla dveře. Musím si okamžitě promluvit s Lukášem a musí mi to vysvětlit. Zavolala jsem Pavlíně a řekla, že se dneska sejdeme v klubu na oslavu ukončení toho historického filmu.

V klubu se po dlouhé době sešla celá naše parta. Kluci se vrátili ten večer, kdy jsem se opila, ale jediný Lukáš tam za náma přišel. Zatím mi Lukáš nic neřekl ohledně svého projevu.

Nina celou dobu nadšeně nadskakovala ze zábavných historek a Zdeněk ji neustále pošťuchoval. Ti dva by se měli dát dohromady.

Uvítala jsem, když se rozhodli, že půjdou tančit. Naskytla se příležitost být o samotě s Lukášem. Teď přišla vhodná chvíle na vysvětlenou.

"Lukáši, promluvme si." Věta, kterou muži tak neradi slyší.

"Ale my nemáme o čem mluvit." Pečlivě zkoumal sklenici šampusu, co měl v ruce.

"Ty víš, že jo. Nedělej ze sebe blbce." Donutila jsem ho podívat se na mě.

"Tak hele, byla jsem opilá a nic si nepamatuju. Ten večer jsem byla děsně naštvaná. Nevím, co jsem ten večer dělala. Vím, že jsem přišla do klubu a s holkama jsme si objednaly pití. Pily jsme a pak nevím." Zamyslela jsem se.

"Hm." Opravdu byl zamyšlený.

"Tak se přestaň zlobit. Jsi můj nejlepší kamarád a taky tě tak budu brát. Kamarádi?" Z legrace jsem do něho strčila. Trochu se zahoupal a na tváři se mu objevil úsměv.

"Kamarádi, když si se mnou zatancuješ." Zazubil se. Už to zase byl on. Starý dobrý Lukáš.

"Tak to se spolehni." Vzala jsem ho za ruku a vyrazili jsme spolu k ostatním. Tancovali jsme dohromady a každý s každým.

Dneska večer jsem si dávala pozor, co piju.

Tancovali jsme a bavili se do druhé hodiny ráno. Nevěděla jsem kolik je hodin. Rychle jsem se s kamarády rozloučila. "Musím domů."

"Doprovodím tě. Mám tu auto a Zdeněk taky a navíc holky tu chtějí ještě zůstat." Nabídl Lukáš a vzal nám bundy. Nic jsem nenamítala. Byla jsem docela unavená.

Lukáš mě doprovodil až ke dveřím. Sklonil hlavu a chtěl mě políbit. Vystřízlivěla jsem. Jasně jsem mu přece vysvětlila, jak to bylo. Uhnula jsem.

Ozvala se velká rána a oba dva jsme se podívali, co se stalo. Na chodbě stál Gabriel. Celý rozpálený do běla. Nepřátelsky se podíval na Lukáše a pak zmizel na schodech. Nejraději bych si nafackovala.

Pustila jsem televizi a jako naschvál běželo počasí. A rosnička v televizi oznámila, že se k nám blíží bouřky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama