Učitel lásky - Robin Schoneo

12. ledna 2015 v 18:35 | Lola Kiss |  Beletrie
Je legrační, co dokáže jedna malá, bílá a na pohled nevinná kniha. Říkám na pohled nevinná, protože její obsah dokázal přimět červenat se člověka, u kterého bych si to netipla.

Učitel lásky překvapí nejen tématem, ale také směrem, kterým se ubírá. V literatuře je klasifikován jako erotický román a svému jménu dělá čest.

Autorkou této provokativní knihy je Robin Schoneová, americká spisovatelka s titulem "královna erotických romancí". Jedná se o její druhou publikovanou knihu.

Děj je zasazený do staré Anglie, kdy politické konexe byly na prvním místě a spořádaná rodina společenskou nezbytností. Slovo láska neexistovalo, dokud se jedná spořádaná žena Elizabeth neodhodlala naučit se potěšit svého manžela. A kdo jiný by jí lépe pomohl než šejkův syn Ramiel, proslavený milostnými pletkami. Ona má však jednu podmínku, nebude s ním spát, ani se jí on nedotkne. S takovouhle ženou se setkává Ramiel poprvé.

A jestli je něco co mají muži rádi stejně jako sex, tak je to žena s tajemstvím. Bude stačit mluvit o tom, jak potěšit muže nebo se to vymkne? Může Elizabeth milovat manžela, který jí povrhuje?Může se učitel zamilovat do žákyně, a pokud ano, jak se k tomu postaví pravidla staré Anglie?

Ukázka:

Hudebníci za jejími zády se nedočkavě ošívali - chystali se začít hrát a mít ten večer za sebou. Elizabeth si to také přála. Přidržela si lem róby, aby bez nehody překonala úskalí, a sestoupila z nízkého dřevěného pódia.

Zástup středostavovských voličů se hrnul od stupínku. Šejkův levoboček nikde.

Copak si ho vymyslela?

"Čekal jsem od vás víc, Elizabeth."

Po ramenou ji pohladily první tóny houslí. Elizabeth se otočila.

Šejkův levoboček stál tak blízko, že se ňadry málem dotýkala klop jeho černého obleku.

Jako by se v ní začala vařit krev. "Co tady děláte?"

Cítila, jak ji ovanul jeho dech. Kolem snědého obličeje, který se nad ní skláněl, svítila svatozář zlatých vlasů. "Přišel jsem kvůli vám."

Elizabeth se zadrhl dech v hrudi. Dnes ráno přiznal, že už šest dní nespal s žádnou ženou.

Na okamžik ji napadlo, že-

Nesmysl! Vždyť ji nechtěl ani její vlastní manžel.

"Rozumím-li tomu dobře, obdržel jste ode mne balíček. Jestli jsem vaši knihu nějak poškodila, ráda se s vámi finančně vyrovnám."

Tyrkysové oči byly tvrdé jako kámen, jehož barvu vlastnily. "Co jste předvedla manželovi?"

Několikeré sáhnutí do kláves předznamenalo populární valčík. Zezadu ji ovanula vlna horkého vzduchu, jak se muži i ženy zadávali k tanci.

Nemohl vědět, co se stalo mezi ní a Edwardem. Nikdo nic netušil o jejím ponížení kromě ní... a jejího manžela.

Ledovými, křečovitě sevřenými rty sykla: "Co máte na mysli?"

"Odešla jste ode mně roztoužená. A šla jste za manželem, aby ukojil vaši touhu. Jak daleko jste zašla, předtím než vás poslal pryč?"

Vytahané cecíky. Horko.

Edward ji přirovnal ke krávě, šejkův levoboček hovořil o její touze, jako kdyby byla nějaká fena.

Dnešní ráno s manželem se změnilo v tragickou frašku. Tohle byla noční můra. Nejenže šejkův levoboček poznal, jak silně toužila po milování, když svírala v ruce ten umělý penis, ale navíc tušil, že ji manžel navzdory její touze odmítl.

Usmívala se, jako by mluvili o aukci, tanci, hudbě, o čemkoli, jen ne o zvířeti, k němuž ji přirovnal a se kterým se s Edwardovou vinou ztotožňovala. "Nevím, o čem to mluvíte, lorde Safyre. Omluvte mě, musím se jít podívat, jestli není potřeba doplnit občerstvení."

Otočila se a nepřestala se usmívat.

Otočil se spolu s ní. "Doprovodím vás. A vy mi povíte, co z věcí, které jsem vás naučil, jste zkusila použít na manžela."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama