Stříbrné stíny - Richelle Mead

11. ledna 2015 v 14:48 | Lola Kiss |  Beletrie
Pátý díl, od spin offu k Vampýrské akademii, Pokrevní pouta od Richelle Mead. Jestli se to dá něčím popsat, tak by to bylo a sakra! a tohle snad ne!. Smysl pro dramatičnost nechybí, stejně tak smysl pro humor a prostor pro fantazii.

Na začátku si říkáte, tohle je někdo schopný udělat? A odpovědí je ano. Lidé jsou toho schopní, ale přesto vás to dostane. Jedná se o literaturu pro teenagery, která zahrnuje jejich problémy a uvědomění si sebe sama. Každá kniha člověku něco dává, ale ne z každé knihy bychom si měli brát ponaučení.

Největší překvapení asi přinesl konec knihy. Předchozí končil slovy: "Proboha!" a tento končil větou: "Jak z toho ven?". Autorka popíše situace, které jsou pro postavy definitivní a život ohrožující, a pak během sekundy je do nich uvrhne. Nečekané zvraty patří mezi oblíbenou činnost, kdy autorka Richelle Mead dovede čtenáře k přesvědčení, že si nemůžou být jisti, co bude dál.

Díl Stříbrné stíny a předchozí díl Ohnivé srdce je poprvé psaný i z pohledu Adriana, další hlavní postavy, která kromě Syndey dává průchod svému pohledu. Je to zvláštní, protože v předchozích dílech, mám na mysli Sukubu i Vampýrskou akademii, k něčemu takovému nedošlo. Jestli je to dobře, asi ano, ale je to jako předzvěst, že pokračování s nimi nebude.

Sydney se dostane do nápravného střediska, které svými metodami absolutně porušuje lidská práva a svobody. Adrian se snaží pomoci, ale nakonec spadne ke starým zvykům a flámuje. Ke konci knihy se kamarádi spojí a přijdou na způsob jak dostat Sydney ven. Z Adriana nakonec vyleze pravda, že miluje Sydney, člověka. To ale není vše, protože hlavní dvě postavy mají ještě větší překvapení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama