15. Acheron - Sherrilyn Kenyon

25. ledna 2015 v 18:52 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Kniha je rozdělená na dvě části, první se týká Acheronova lidského života, smrti a probuzení jako boha osudu. V druhé části je přítomnost, kde se Acheron/Ash potkává s "praštěnou" ženou Tory.

Celou první část vás provází jedna myšlenka, a sice aby to co nejdříve skončilo. Autorka si je dobře vědoma, jak bude její vyprávění na čtenáře působit. Právě proto raději přejdu k té uf-konečně-se-můžu-nadechnout části. Acheron, který po jedenácti tisíci letech poznal s ženou jeho života, Tory.

Tory pracuje jako doktorka antropologie, konkrétně se zajímá o Atlantidu. Její zájem je podepřen i artefakty vyzvednutými ze dna ostrova. A právě tady vstupuje do hry Acheron. Jako bývalý obyvatel Atlantidy má veškerý zájem na tom, aby ostrov zůstal jen mýtem. Jeho minulost tam leží pohřbená a musí tam zůstat.

Ash schválně shodí Toryin výzkum a přede všemi odborníky i veřejností ji zesměšní. Tory mu na oplátku při dalším setkání hodí kladivo na hlavu - klika, že Ash uhnul.

Celý jejich příběh se točí kolem objevení deníku Ashovy nevlastní sestry. Deník obsahuje jeho minulost, to kým byl za svého lidského života.

Postupem času se lépe poznávají, a Tory zjistí, že Ash není takový blbec, jak se na první pohled projevil. Ash je zase překvapen, že ona je jediná žena, který nemá v hlavě jen to jediné, a sice snahu dostat ho do postele.

Aby ho Tory mohla přijmout a mohla mu důvěřovat, musí ji Ash prozradit svou minulost. Ale je tu problém, protože Ash byl v minulosti zrazen každým, na kom mu záleželo a každým, kdo tvrdil, že mu neublíží. Co se stane, až dá na radu své matky Apollymi a svěří se Tory?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | E-mail | 8. ledna 2016 v 1:05 | Reagovat

Neviete či sa budú tieto časti prekladať?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama