13. Devil May Cry - Sherrilyn Kenyon

4. ledna 2015 v 21:12 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Jestli je někdo odborníkem na proplétání vztahů, pak je to právě Sherrilyn Kenyon a její Devil May Cry, která dokáže vykreslit zápletku, rozmotat zašmodrchané klubko osudů a propojit oblíbené postavy tak, aby nezmizeli.

Katra Agrotera je přes jedenáct tisíc let stará, je dcerou Artemis, ale na veřejnosti se k ní nesmí hlásit. Stejně se tak nahlas nemluví ani o svém otci. Katra je bohyně, konkrétně je siphon, což znamená, že dokáže cítit emoce, vzít nebo někomu dát síly, a také umí léčit. Artemis poslala Katru na další nebezpečnou misi. Artemis ji poslala zabít jednoho temného lovce a bývalého boha Sina, sumerského ex-boha plodnosti. Katra mu před čtyřmi tisíci lety vzala božskou moc a dala ji Artemis.

Katra "Kat" sleduje Sina a během toho zjistí, že Artemis lhala stejně jako jindy. Sin nechtěl před tisíci let Artemis ublížit, jak tvrdila.

Sin také označovaný jako Nana nebyl obyčejný temný lovec. Pořád zůstával sumerským ex-bohem plodnosti, ale díky Acheronovi získal zaměstnání a mohl splynout se světem smrtelníků. Sinovi zůstala nesmrtelnost a malá troška sil. Z jeho rodiny nezbyl nikdo, kromě jeho ztraceného dvojčete Zakara.

"Tak dlouho, dokud existuje život, existuje naděje. A tak dlouho, dokud existuje naděje, existuje i odhodlání."

Sin lovil sumerské démony zvané gallu, kteří zabíjeli krutě a pokud možno co nejvíc bolestivě. Stačilo, aby gallu démon někoho pokousal, a z dotyčného se stalo stejné monstrum. Sin chtěl od života dvě věci - zabránit sumerskému konci lidstva a zabít Artemis.

Sin zachránil Kat před jedním takovým gallu démonem a nelitoval toho, dokud se jí nepodíval do tváře a neuviděl přesnou kopii její matky - Artemis. A jeho první reakce byla jasná. Artemis za to, co mu provedla zaplatí. Katra skončila omráčená a svázaná diktyonem u Sina v bytě, v kasinu.

Kat přenesla Sina ze světa lidí do Kalosis, aby z něj vytáhla, o co vlastně jde v tom sumerském konci lidstva. A protože cítila jeho emoce, víc ho poznávala, hádali se a ...

Předtím než si uvědomil, co dělá, sklonil hlavu a políbil ji.

Kat se zachvěla z pocitu jeho rtů na svých. Nikdy předtím nezažila opravdový polibek. Mezi svou matkou a svou prababičkou byla Kat hlídána a sledována do takové míry, že nikdy nebyla s žádným mužem o samotě.

Alespoň ne dlouho.

Vždycky přemýšlela, jaké by to bylo cítit lehký polibek. A musela říct, že Sin ji nezklamal. Jeho rty byly měkké a žádající, jeho tělo tvrdé proti jejímu. Obtočila ruce kolem jeho krku, přitahujíc ho blíž k sobě. Ó, Bylo to nebe. Nádherné a vřelé. Hypnotizující. Ó ano, takhle by chvíli mohla zůstat.

Dokud nebyl náhle vytrhnut z jejích paží a odhozen proti zdi. Sin zaklel, když byl držen sto osmdesát centimetrů nad podlahou.

Chvíli jim trvalo, než Sin zjistil, kdo Katra ve skutečnosti je. A kdo je jejím otcem. To ho nepřekvapilo tolik jako fakt, že je ke Katře až moc přitahován. Ale v jeho životě poznal jenom zradu - otec ho chtěl zabít kvůli proroctví, jeho manželka ho podváděla na každém kroku a chlubila se tím, jeho děti neměli být jeho. A pak Artemis, které mu sebrala božskou moc a tím zapříčinila smrt jeho dětí a vyhlazení jeho panteonu.

Artemis zjistila, že je Katra v nebezpečí a tak musela říct pravdu...

Ale to byla dávná historie, a tu bylo lepší nechat samotnou. "Proč vytahuješ ty hořké vzpomínky teď, Artemis?"

Jakmile ta slova opustila jeho rty, měl náhlé prozření.

"Mám pro tebe dítě, Acherone."

Ash ustoupil, když nevěřícnost a bolest mu tvrdě narazily do žaludku. "To dítě..."

Artemis přikývla. "Byla tvoje dcera."

Když se Acheron dozvěděl, že má jedenáct tisíc let starou dceru, o které věděla i jeho matka a Simi, bojoval s touhou Artemis na místě zabít a se srážející bolestí. Pak Kat neměla důvod držet se stranou od svého otce...

Vzal ji za ruku a lehce jí políbil na tvář. "Jestli ti aspoň trochu záleží na Sinovi, nenechávej ho v temnotě. Není fér někomu ukázat slunce a potom mu ho zapovědět. I ďábel může plakat, když se rozhlédne po pekle a uvědomí si, že je sám."

Přikývla a stiskla mu ruku. "Poslouchám tě, tati. Jenom doufám, že Sin bude poslouchat."

Zvedl jeden koutek úst. "Jestli nebude, víš, kde Artemis schovává sítě."

Kat ostře vtáhla vzduch. "Nemyslím se, že bych si ho tímhle naklonila."

"Ne, ale udrželo by ho to na místě."

Sin odmítl nahlas přiznat, co pro něj Kat znamená a raději ji poslal pryč od sebe. Kat skončila naštvaná a potřebovala si promluvit s Artemis, ale našla tam svého otce. Ten jí zvedl náladu...

"Pro přesnost, tohle není mužská/ženská věc. Tohle je lidská věc. Mluvíš o mužích, že jsou chladní... měla bys vidět ženy z mého úhlu pohledu. Mluvíme tu o arktické tundře, která by byla teplejší. Věř mi, nechceš znát můj názor na tvoje pohlaví. Jako muž, kdybych ti sáhl na prsa, byl bych zatčený. Máš tušení kolik žen si myslí, že mi může sáhnout na rozkrok?"

"Tati!"

"Promiň, ale je to pravda. Ženy stejně rychle využijí muže jako muži ženu. Není správné soudit celé pohlaví nebo skupiny podle akcí pár debilů... A teď, co Sin udělal, že způsobil tvou nenávist k celému mužskému pokolení?"

A jak na tom byl Sin, když si uvědomil, jak moc ho ztráta Kat zasáhla? Jeho přátelé z kasina to vystihli.

"Kdyby to nebylo tak smutné a pravděpodobně pravda, smál bych se."

"Jo. Poslouchej. Osobně jsem se přestal smát, když jsem tohle našel pod jeho polštářem."

Sin zaklel, když si uvědomil, co Kish našel, vstal rychle z postele, aby si potvrdil, co držel v rukou. Jak se obával... Katřino otravné flanelové pyžamo.

Samozřejmě tohle nestačilo, a k jejich komplikovanému vztahu se přidal i konec světa, kterému museli zabránit. A kdo jiný by jim lépe pomohl než přátelé, spojenci a Katřiny rodiče - bohové?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama