S hlavou v (oblacích) pejru - Kateřina Petrusová

23. prosince 2014 v 16:34 | Lola Kiss |  Beletrie
Na střední škole jsme měli učitele, který by se svými znalostmi spíše hodil pro vysoké školy, ale nikdo to nahlas nevyslovil. Jednou na hodině literatury nám jako obvykle líčil děj knihy a dodal, že když byl v našich letech, měl oblíbeného autora, od kterého přečetl všechny knihy. Tak jsem si řekla a proč ne?

Jako autorku jsem si vybrala Kateřinu Petrusovou, přestože české autory moc nemusím, ona mě dokázala zaujmout a nepřestala bavit. Nejprve jsem přelouskala její knihu Zakázaná láska a následoval Nepřítel mého nepřítele ze série Bavettovi, a nyní jsem dočetla S hlavou v oblacích pejru. Wow!

Hlavní hrdinka Markéta představuje čtenářkám dokonalé vyvážení ženské, která si v práci počíná jako superhrdinka a v soukromém životě nepolevuje. Dokud málem nesrazí koně a nezůstane trčet autem v nějaké Lhotě... Jako klasická žena z města s iphonem, mobilem, připojením a všemi vymoženostmi, se náhle ocitne ve vidlákově, konkrétně na statku jednoho "místního" vesnického balíka. A mužský protějšek? Pavel alias Marvin je tím, kdo Markétu doslova připraví o pevnou půdu pod nohama. Pavel ztělesňuje pravého vesnického vidláka, před kterým se má Markéta na pozoru. Ale na jak dlouho?

Koutky úst mi začaly cukat po prvních třech stránkách a měla jsem co dělat, abych se neudusila čajem. To, co postavy vypustí z pusy je no, kouzelné. Neubráníte se tomu a po pár minutách ani nevíte, že se křeníte jak blázni, dokud se vás kamarádka nezeptá: "Hele, je ti dobře?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama