"Pusa na dobrou noc?"

26. prosince 2014 v 14:07 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Kamila patřila k dívkám, které mají všechno. Byla jedináček, tak jí rodiče kupovali cokoli, co chtěla. Stačilo se toužebně podívat do výlohy a dárek se kupoval. Její rodiče ji mezi příbuznými vychvalovali, probírali s ní na jakou půjde školu, kde by měla bydlet, jaké auto by bylo nejvhodnější. Každý, kdo Kamilu znal, chtěl být jako ona.

Alžběta bydlela s matkou v maličkém bytě, a snažily se vyjít s jedním příjmem, protože Alžbětin otec je opustil a odešel za svým snem. Od té doby o něm neslyšely, a ani jim nechyběl. Alžběta chodila na brigády, ale její matka si od ní peníze nikdy nevzala, dávala je stranou na Alžbětinu vysokou. Občas se na ně lidé dívali přes prsty, ale ony měly pár přátel, na které se mohly spolehnout.

Kamila se snažila upoutat pozornost rodičů i jinak, než jako vzorná studentka, se kterou se mohli předvádět jako s výstavními koňmi. Ona nebyla kůň, přece! Věděla, že je něco špatně, ale netušila. Netušila, dokud se nesrazila s Alžbětou ve škole.

V debatním kroužku, kde se probírali vzpomínky na vánoční tradice Alžběta upoutala Kamilinu pozornost. Záviděla jí, jak vypráví o své matce, jak jí přitom svítí oči a usmívá se. Tohle pro ni bylo zvláštní. Alžběta byla překvapená, když se s ní Kamila chtěla kamarádit.

Nakonec skončili u Alžběty doma, kde Kamila poznala, jak vypadá rodina, kde dítě není jen společenský úspěch a téma k hovoru. Pochopila to, když viděla Alžbětu, jak ji matka dává pusu na čelo a přála jim dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 neweresth neweresth | Web | 26. prosince 2014 v 14:21 | Reagovat

Tohle je opravdu krásný příběh. Jen mnohdy to asi není tak jednoduché. Asic, nádherně inspirující, to oceňuji! ((:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama