Co s láskou - Nicholas Sparks

26. prosince 2014 v 13:49 | Lola Kiss |  Beletrie
První publikace vyšla v roce 2011 v USA pod odlišným názvem. Dříve byl název The Best of Me, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse. U nás měl také nedávno premiéru i stejnojmenný film Co s láskou.

O čem je kniha?

Dva lidé, kteří se po dvaceti letech znovu potkávají, aby splnili přání svého společného zesnulého přítele Tucka. Dvaačtyřicetiletá Amanda, která se provdala za zubaře a má tři děti, a dvaačtyřicetiletý Dawson, který pracoval na ropné plošině.

Dawson se seznámil s Tuckem, když utekl z domova, protože jeho násilnická rodina ho chtěla stáhnout sebou ke dnu. Dawson se tehdy schoval v Tuckově garáži a posléze i zůstal...

Amanda poznala Tucka díky Dawsonovi, u kterého býval. Jak to na maloměstě bývá, jedna rodina je považována za elitu a jiná za lůzu. Amanda patřila do té první. I když se s Dawsonem rozešli, nepřestala na Tucka myslet a během posledních let se spřátelili...

Dawson a Amanda sdílejí minulost, která je dostihne a oni musejí řešit otázku, jestli pokračovat tam kde přestali, nebo se vrátit zpět ke svým životům. Když padne rozhodnutí, bude mít tenhle příběh dobrý konec?

Svým způsobem jsem byla trochu v šoku, ale pochopila jsem. Ne všichni budou schvalovat jak to dopadlo, ale možná to tak bylo nejlepší. Kdyby se autor rozhodl pro jiný závěr, ponechal by několik volných konců a ty nemáme nikdo rád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama