Prosinec 2014

12. Upon the Midnight Clear - Sherrilyn Kenyon

26. prosince 2014 v 14:10 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Světoznámý herec Aiden se odřízl od světa a zůstal ve svém domě v horách. Jeho rodina ho nenáviděla a pokusila se mu sebrat vše, na co si poctivě vydělal. Jeho vlastní bratr ho vydíral, protože mu nikdy nebyla dost štědrost, chtěl vše, co měl Aiden. A tak se rozhodl svého bratra zbavit a povolal na tento úkol démona.

Leta je dcerou bohyně, a je Oneroi, která má za úkol zachránit nevinného člověka, Aidena. Její minulost je bolestivá, protože byla svědkem vyvraždění své rodiny. Následně bojovala za to, aby nikdy nebylo nikomu ublíženo stejně jako jí.

Letiiným úkolem bylo, aby zajistila Aidenovi bezpečí. Což se ukázalo trochu jako problém, protože Aiden je cynický, sarkastický a nelíbí se mu jakýkoli cizí člověk v jeho soukromé rezidenci. Leta a Aiden se špičkují, a ani jeden se nechtějí vzdát svého postu - jsem ten největší cynik na světě. Tuhle hru můžou hrát oba do doby, než démon vyvolaný Aidenovým bratrem prvně zaútočil.

Ve snu, který se zdál Aidenovi se objevil právě tento démon pomsty a Leta mu musela povědět o sobě pravdu. Je bytost z řecké mytologie. Bojovnice. A Aiden? Samozřejmě, že nevěří. Stejně jako nevěří, že by měl ještě nějaké přátele, které by proti němu jeho rodina neotočila.

Leta otřásla jeho světem a on je nucen do svého života pustit lidi, kteří ho mají rádi a také ho Leta musí donutit se znovu otevřít. Aiden naopak Létě dokazuje, že jí může nabídnout i víc než jen kousavé poznámky.

"Pusa na dobrou noc?"

26. prosince 2014 v 14:07 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Kamila patřila k dívkám, které mají všechno. Byla jedináček, tak jí rodiče kupovali cokoli, co chtěla. Stačilo se toužebně podívat do výlohy a dárek se kupoval. Její rodiče ji mezi příbuznými vychvalovali, probírali s ní na jakou půjde školu, kde by měla bydlet, jaké auto by bylo nejvhodnější. Každý, kdo Kamilu znal, chtěl být jako ona.

Alžběta bydlela s matkou v maličkém bytě, a snažily se vyjít s jedním příjmem, protože Alžbětin otec je opustil a odešel za svým snem. Od té doby o něm neslyšely, a ani jim nechyběl. Alžběta chodila na brigády, ale její matka si od ní peníze nikdy nevzala, dávala je stranou na Alžbětinu vysokou. Občas se na ně lidé dívali přes prsty, ale ony měly pár přátel, na které se mohly spolehnout.

Kamila se snažila upoutat pozornost rodičů i jinak, než jako vzorná studentka, se kterou se mohli předvádět jako s výstavními koňmi. Ona nebyla kůň, přece! Věděla, že je něco špatně, ale netušila. Netušila, dokud se nesrazila s Alžbětou ve škole.

V debatním kroužku, kde se probírali vzpomínky na vánoční tradice Alžběta upoutala Kamilinu pozornost. Záviděla jí, jak vypráví o své matce, jak jí přitom svítí oči a usmívá se. Tohle pro ni bylo zvláštní. Alžběta byla překvapená, když se s ní Kamila chtěla kamarádit.

Nakonec skončili u Alžběty doma, kde Kamila poznala, jak vypadá rodina, kde dítě není jen společenský úspěch a téma k hovoru. Pochopila to, když viděla Alžbětu, jak ji matka dává pusu na čelo a přála jim dobrou noc.

Co s láskou - Nicholas Sparks

26. prosince 2014 v 13:49 | Lola Kiss |  Beletrie
První publikace vyšla v roce 2011 v USA pod odlišným názvem. Dříve byl název The Best of Me, To nejlepší z nás od Nicholase Sparkse. U nás měl také nedávno premiéru i stejnojmenný film Co s láskou.

O čem je kniha?

Dva lidé, kteří se po dvaceti letech znovu potkávají, aby splnili přání svého společného zesnulého přítele Tucka. Dvaačtyřicetiletá Amanda, která se provdala za zubaře a má tři děti, a dvaačtyřicetiletý Dawson, který pracoval na ropné plošině.

Dawson se seznámil s Tuckem, když utekl z domova, protože jeho násilnická rodina ho chtěla stáhnout sebou ke dnu. Dawson se tehdy schoval v Tuckově garáži a posléze i zůstal...

Amanda poznala Tucka díky Dawsonovi, u kterého býval. Jak to na maloměstě bývá, jedna rodina je považována za elitu a jiná za lůzu. Amanda patřila do té první. I když se s Dawsonem rozešli, nepřestala na Tucka myslet a během posledních let se spřátelili...

Dawson a Amanda sdílejí minulost, která je dostihne a oni musejí řešit otázku, jestli pokračovat tam kde přestali, nebo se vrátit zpět ke svým životům. Když padne rozhodnutí, bude mít tenhle příběh dobrý konec?

Svým způsobem jsem byla trochu v šoku, ale pochopila jsem. Ne všichni budou schvalovat jak to dopadlo, ale možná to tak bylo nejlepší. Kdyby se autor rozhodl pro jiný závěr, ponechal by několik volných konců a ty nemáme nikdo rád.

Pekáč buchet - Kateřina Petrusová

26. prosince 2014 v 13:45 | Lola Kiss |  Beletrie
A znovu. Další knížka, kterou jsem si koupila a přečetla, má stejného autora. Kateřina Petrusová a Pekáč buchet je čtvrtou publikací v pořadí. Rozhodně jsem se u toho nenudila, protože pozorovat mladého aktivního sportovce Matouše a Markétu, odbornici na jídlo (žádné zdravé rozhodně ne!), je k popukání.

Markéta se seznámila s Matoušem při rozhovoru, který s ním měla dělat namísto své nemocné kolegyně. Jako by toho nebylo málo, Markéta je pravý anti-sportovec a milovník jídla, kdežto Matouš je, kromě svého mladšího věku, "neposedný" - nikde nemá chvíli stání.

Je jasné, že charakter obou postav nenechá dlouho čekat a něco vybuchne. A to se také opravdu stane, protože Matouš probudí Markétu k životu a k akci. A co mu dá ona? No, ke konci knihy se to dozvíte.

S hlavou v (oblacích) pejru - Kateřina Petrusová

23. prosince 2014 v 16:34 | Lola Kiss |  Beletrie
Na střední škole jsme měli učitele, který by se svými znalostmi spíše hodil pro vysoké školy, ale nikdo to nahlas nevyslovil. Jednou na hodině literatury nám jako obvykle líčil děj knihy a dodal, že když byl v našich letech, měl oblíbeného autora, od kterého přečetl všechny knihy. Tak jsem si řekla a proč ne?

Jako autorku jsem si vybrala Kateřinu Petrusovou, přestože české autory moc nemusím, ona mě dokázala zaujmout a nepřestala bavit. Nejprve jsem přelouskala její knihu Zakázaná láska a následoval Nepřítel mého nepřítele ze série Bavettovi, a nyní jsem dočetla S hlavou v oblacích pejru. Wow!

Hlavní hrdinka Markéta představuje čtenářkám dokonalé vyvážení ženské, která si v práci počíná jako superhrdinka a v soukromém životě nepolevuje. Dokud málem nesrazí koně a nezůstane trčet autem v nějaké Lhotě... Jako klasická žena z města s iphonem, mobilem, připojením a všemi vymoženostmi, se náhle ocitne ve vidlákově, konkrétně na statku jednoho "místního" vesnického balíka. A mužský protějšek? Pavel alias Marvin je tím, kdo Markétu doslova připraví o pevnou půdu pod nohama. Pavel ztělesňuje pravého vesnického vidláka, před kterým se má Markéta na pozoru. Ale na jak dlouho?

Koutky úst mi začaly cukat po prvních třech stránkách a měla jsem co dělat, abych se neudusila čajem. To, co postavy vypustí z pusy je no, kouzelné. Neubráníte se tomu a po pár minutách ani nevíte, že se křeníte jak blázni, dokud se vás kamarádka nezeptá: "Hele, je ti dobře?"

Zamilovaná 5. Kapitola, část 2

21. prosince 2014 v 17:44 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
Natoč koně sem a potom zase sem, ať udělá pár kroků doprava. Člověk to ještě skousne, ale zkuste si tohle na koně, který na něco takového není zvyklý a má svou vlastní tvrdou hlavu. Spiritovi se to brzy přestalo líbit a umínil si, že to dá jasně najevo. Přímo se mnou v sedle.

"Chyťte toho bláznivého koně!" zavolal Karel. Než se stačila přiblížit posila vedená Michaelem, koník si to namířil ze zámku ven. Přesně naplánovanou cestou pro záběry. To bude průšvih. Tam jsou připraveni kameramani!

"Kdo to řekl?"

17. prosince 2014 v 10:25 | Lola Kiss |  Citáty
Je zbabělé si myslet, jak šokovat lidi upřímností a jak trochou falše.

Můžeme umřít jedině v budoucnosti, myslela jsem si. Právě teď jsme naživu.

Svět je tak zvláštní, že je možná perfektně logický.

Buď dochvilný a pořádný ve svém životě tak, že bys mohl být násilný a originální ve své práci.

Mám rád odhodlání, mám rád lásku a smrt, jsem unavený z ironie.

Mysl má své vlastní místo, a jako takové může učinit peklo z nebe a nebe z pekla...

Věřím, že pravda má jen jednu tvář: to a násilný rozpor.

Jestliže, kdybych byl dotázán, jakou nejdůležitější radu bych mohl dát, která by pokud to uvážím, byla nejužitečnější pro muže tohoto století, měl bych jednoduše říci: ve jménu Boží, zastav na chvíli, přestaň pracovat a rozhlédni se kolem sebe.

Lidé říkají, že život je "ta věc", ale já preferuji čtení.

Často jsem si přála, abych měla čas zkultivovat skromnost... Ale jsem tak zaneprázdněná myšlením o sobě.

Už zase mluvím nahlas?!

15. prosince 2014 v 9:32 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Možná to znáte taky, sedíte v restauraci nebo ve škole nebo na nádraží nebo jako v mém případě ve vlaku, a když zvednete hlavu, lidé vás pozorují. Cože? Prosím, neříkejte mi že jsem zase mluvila nahlas. A pak se podívám na náctiletýho kluka o kus dál a je mi to jasný. Kluk se smíchy neudrží a doslova rudné. Tak jo, mluvila jsem nahlas.

Když jste nervózní nebo si nejste něčím jisti, bum! Aniž si to uvědomíme, mluvíme ne ve své hlavě, vnitřním světě, ale pro všechny okolo nás. Pak se zmateně rozhlédneme a vrcholen ponížení je, pokud se nás někdo zeptá, jestli jsme v pořádku.

Sice se říká, že kdo mluví nahlas, trpí samomluvou, bývá psychicky nemocný. Je to pravda, ale on nemluví se sebou, on komunikuje s jinými lidmi. Takže my, kteří mluvíme nahlas a sami se sebou, je to normální. Co na tom, že se lidé kolem následně smějí a baví na náš účet.

Samomluva působí jako balzám na pocuchané nervy, když jdeme na zkoušku a máme strach nebo se povzbuzujeme, že jsme borci a dáme to. "Jo Tondo, to dáš! To zmákneš! Jsi kádr!" Ano, známe.

Co je na tom? Tak mluvíme sami pro sebe. A kdo tvrdí, že se mu to nikdy nestalo, lže. Každý oplývá samomluvou, a dříve nebo později dojde i na ty zarputilce, kteří tvrdí, že se jim to nikdy nestane.

Sherrilyn Kenyon

14. prosince 2014 v 16:08 | Lola Kiss |  Spisovatelé
Jako autorka vystupovala nejen pod svým pravým jménem Sherrilyn Kenyon, ale pro své začátky používala pseudonym. Proslavila se především jako spisovatelka na poli paranormální romance.

Co činí autorku jedinečnou? V podstatě nemůžeme hovořit o stylu psaní nebo smyslu pro humor, který je na úrovni. Pozornost si především získal svět, který vytvořila pro čtenářky.

Její postavy se nepodobají, ale pořád mají jednu a tu samou vlastnost, která se shoduje i s ostatními. Hlavní postava buď utrpěla nějakou emocionální, popřípadě fyzickou újmu nebo má někoho jiného vyléčit z jeho emocionální nestabilnosti. To se shoduje se všemi postavami, které jsou v milostné literatuře probuzeny k životu.

Knižní série jsou následující:

Dark Hunters / Temní lovci

Jeden krok do světa temných lovců, a už se nikdy neodvrátíte...

1. Fantasy Lover - Milenec snů - http://lola-kiss.blog.cz/1410/milnec-snu
2,5. Dark Hunter Christmas
2. Night Pleasuares - Noční rozkoše - http://lola-kiss.blog.cz/1410/2-nocni-rozkose
3. Night Embrace - Objetí noci - http://lola-kiss.blog.cz/1503/objeti-noci
5. Kiss of the Night
6. Night Play
6,5. Winter Born
7. Seize the Night
8. Sins of the Night
10. Dark Side of the Moon
10,6. Until Death Do Us Part
11. Dream Hunter
12. Upon the Midnight Clear
15. Acheron
15,5. Shadow of the Moon
16. One Silent Night
18. Bad Moon Rising
19. No Mercy
20. Retribution
22. Time Untime
23,5. Dark Bites
24. Son of No One
26. Dragonmark
27. Dragonsworn - http://lola-kiss.blog.cz/1801/dragonsworn-dark-hunters-27-sherrilyn-kenyon

The League - Nemesis Rising
1. Born of Night
4. Born of Silence
5.Cloak and Silence
6. Born of Fury
7. Born of Defiance
9. Born of Legend
10. Born of Vengeance - http://lola-kiss.blog.cz/1801/born-of-vengeance-nemesis-league-10-sherrilyn-kenyon

The League - Nemesis Legacy

B.A.D. Agency
Bad Attitude
Whispered Lies

Nick Chronicles, Were Hunters a jiné... na www.sherrilynkenyon.com

Ke čtení série Temných lovců se najde nespočet důvodů, a pro každého budou jiné. Za sebe mohu říci, že je to můj koníček v řecké tématice a antice. Za jiné bych mohla uvést jako důvod ke čtení nutnost se odreagovat, zkrátka povolit mozku "vypnout". Jiní naopak preferují milostnou tématiku jako způsob, jak utéct od problémů ve svém životě. A no, někdo prostě raději sáhne po románu než po detektivce.

Zamilovaná 5. Kapitola, část 1

14. prosince 2014 v 15:58 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
Překvapení

Než stačilo slunce vykouknout zpod nakupených mraků v sedm hodin ráno, pochopila jsem, proč jsem nemohla celou noc spát. Narozeniny. Dneska mám narozeniny.

Vzpomněla jsem si několikrát za tu dobu, co jsem tady, na kamarády. Na Pavlínu, Ninu, Zdendu a Lukáše.

"Píp, píp, píp." Sedm hodin ráno. Konečně jsem se mohla vyhrabat z postele. Ale ani na to jsem se necítila, byla jsem tak unavená.

11. Dream Hunter - Sherrilyn Kenyon

14. prosince 2014 v 15:55 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Megeara je doktorka, jejíž hlavním oborem je antika a konkrétně se zajímá o legendu o Atlantidě. Její otec přišel díky bádání po tomto ostrově o svou reputaci a byl mu ponechán štítek blázen. Megeara se pokouší napravit jeho reputaci a dokázat, že její otec nebyl blázen.

Arik je Skotos, jehož hlavní doménou jsou erotické sny. Během jedné své cesty ve snech lidí objeví Megearu, která ho uchvátí. Setkávají se ve snech dlouho dobu, než dostane Arik varování, aby ji nechal na pokoji. Moc se na ni fixoval. Arik stejně jako ostatní lovci snů nemá emoce, a tak zaprodá duši člověka Hádeovi, aby se mohl dostat za Megearou. Cenou za jeho lidskou podobu byla Megeařina duše, a Arik souhlasil.

Arik očekával, že bude Megeara sejně vášnivá a otevřená jako ve snech, ale pravda na něho dolehla jako těžká palice. Megeara ve skutečném světě byla pravým opakem, emoce držela pod kontrolou.

Megeara si Arika nepouští k tělu a rozhodně s ním nechtěla spát, vždyť ho přece nezná, a to že se podobá tomu chlápkovi Arikosovi ze sna, není důvodem.

Megeara je zaskočená Arikovými způsoby chování, které se pokouší zmírnit jeho bratranec Solin, a je ještě více ohromena, když zjistí o Arikovi pravdu - on je Skotos z mytologie.

Arik nepočítal s tím, že se do Megeary zamiluje, a tak byl pevně odhodlaný nedodržet smlouvu s Hádeem. Nedovolí mu vzít si duši Megeary, obětuje se za ni.

Megeara má jedinou možnost, jak zachránit Arika před Tartarem. Jít do podsvětí a přesvědčit vládce Hádea, aby Arika nechal jít. To udělá jen tehdy, pokud ho opravdu miluje...

"Já jsem chtěla... Zapomeň na to."

11. prosince 2014 v 7:53 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Anežka se podívala na svého souseda, který se rozvaloval u bazénu a znovu si nadávala. Proč mu to nedokázala říct?! Není žádný srab! Prostě k němu měla jít a povědět mu, že že. Kruci! Ani v duchu to nedokázala.

Zkoprněle zamávala rukou, a cítila se jako blbec. David, její soused se na ni zářivě usmál a zamával, a ona tam stála a nic. Cítila, že je rudá jako by znovu běžela ve škole na čas.

David se skrz brýle koukal na Anežku, a nemohl přestat. Vypadala tak dobře v těch bikinách a kraťasech, odkud jí vykukovaly dlouhé nohy. A ty gumovky! Jo, takhle sekat trávník by mohla i u nich. Sakra! Měl by přestat čučet na debilní béčkové filmy, když jeho sousedka je tak tak. No jo, jsem na tom blbě.

Anežka jezdila se sekačkou pravidelné pruhy a pokaždé přemítala, proč si s Davidem normálně nepromluví. Znají se od dětství!

David na to nechtěl myslet, ale musel. Anežka ho provokovala, a ani o tom nevěděla. Všechny holky ve škole ho chtěly, kluci mu záviděli svaly a Anežka? Nic.

Anežka dosekala trávník a naposled se podívala po očku na Davida. Ach jo! Miluje ho už od šestky, kdy spolu vymýšleli projekt na výtvarku.

David se zvedl z lehátka a skočil do bazénu ochladit se. Možná by měl zkusit ji pozvat, aby si k nim přišla zaplavat. Oni bazén neměli.

Zamilovaná 4. Kapitola, část 2

10. prosince 2014 v 7:42 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
"Takže hned od začátku, proč mě to nenapadlo?"

"To nevadí, já jsem trpělivá."

"Nech toho."

"Čeho?" Nevinně jsem vykulila oči. Prostě mě bavilo ho dráždit.

"Víš to moc dobře." Upřel na mě oči. Snaží se mě zhypnotizovat? Chtělo se mi z toho rozesmát se na celé kolo, ale udržela jsem se. Došla mi jedna věc. Nikdy předtím jsem si nevšimla, jaké má vlastně hezké oči.

"Fajn. Začneme."

Očima malé holčičky

9. prosince 2014 v 10:05 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Malé děti jsou známé tím, že se ptají dokola, a znovu dokolečka proč, až vám z toho hrabe. Zeptají se na cokoli a kdykoli, a především kdekoli! Ani přecpaná tramvaj není výjimkou pro ztrapnění svého rodiče. Je to tolerováno? Ano, pokud dáme věkovou hranici do sedmi let - s přimhouřenýma očima. Pokud se to týká staršího děcka, tam se nejedná o ztrapnění rodiče, ale o znemožnění rodičovské výchovy.

Nejlepší jsou příběhy ze života. U některých byste si rádi schovali hlavu do písku, a u jiných zase nevíte, co na to říci.

Příklady:

Malá holčička jde s tatínkem na procházku a kolem nich prochází hezky navoněná paní. Holčičce se paní líbí. Má hezké vlasy. Holčička se podívá na tatínka, a zamračeně se zeptá: "Tati, proč se té paní koukáš na zadek?" A neslyší to pouze tatínkovo uši.

Holčička stojí v maminkou u pokladen s vyloženým nákladem, před nimi stojí pán. holčička se zvědavě dívá na pána a pak řekne: "Mami, ten pán si doma nechal vlasy." No, pán si je doma nenechal, byl plešatý.

Malá holčička je s babičkou na procházce a potkají zamilovanou dvojici. Holčička zatáhá babičku za rukáv, ukáže na ně a hrdě povídá: "Babí, oni se pusinkují jako maminka a tatínek. A když se maminka a tatínek pusinkovali, dostali mě."

Tatínek a maminka byli s holčičkou v restauraci na obědě a vedle nich seděla tělnatější dáma. Holčička se na ní pořád dívala a nemohla pochopit, proč je ta paní taková velká. "Mami, ta paní je hrozně tlustá, to bude mít taky dvojčata jako teta?"

Tatínek seděl ve vlaku u okénka a holčička si čmárala do notýsku. Na další stanici si k nim do kupé přisedl pán s batohem na zádech. Holčička zvedla hlavu a strčila do tatínka: "Tatí, ten pán hrozně smrdí, myslíš, že by se měl vykoupat?"

Maminka vzala holčičku na jídlo, a když se usadily ke stolu, musela maminka dojít pro lžíci. Holčička mezitím vstala od stolu a přisedla si vedle k pánovi. Maminka se vrátila a holčička jí usměvavě povídá: "Mamí, ten má lepší oběd než my." A ukousla si knedlík.

Někdy nestačí pohled, aby bylo řečeno vše

6. prosince 2014 v 14:09 | Lola Kiss |  Citáty
Štěstí je něco, co přichází dveřmi, o kterých si nevzpomínáme, že bychom je nechali otevřené.

Milovat je dobré, a také láska bývá složitá. Pro jednu lidskou bytost milující druhou: je to pravděpodobně jeden z nejtěžších úkolů, konečný, poslední test a důkaz, práce, která je ze všech nejvíce pouze přípravou.

Lidé mají být ti, kdo má být vyhrán. Ne válka, protože válka nemá s lidskostí nic společného. Válka je něco nelidského.

Vize je umění vidět neviditelné věci.

Líbí se mi dobrá, silná slova, která něco znamenají...

Mluví tak málo o svých vzájemných emocích. Hezké fráze a laskavé výrazy jsou podle všeho nezbytné mezi tak unavenými přáteli.

Selhala jsem v tolika věcech, ale nikdy jsem se nemusela bát.

Válka je to, co se stane, když selže jazyk.

...když na to přijde, to o čem celý život je: zklamávat lidi, které miluješ, znovu a znovu, dokud je už vícekrát zklamat nemůžeš.

10. Dark Side of the Moon - Sherrilyn Kenyon

6. prosince 2014 v 13:46 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Ravyn je temný lovec, který kdysi býval Were-Hunterem, napůl člověkem a napůl zvířetem. Svou duši prodal Artemis, protože ho jeho vlastní rodina zavraždila. Po celou dobu, co je temným lovcem se mu nikdy nestalo, aby naletěl na tak jednoduchý trik jako je krásná žena. Ravynova zvířecí podoba je kočkovitá šelma, ale jedna žena najatá démony mu na krk nasadil obojek, který ho uzamkl do podoby malé kočky domácí.

Susan byla žádanou reportérkou do doby než se nechala nachytat a její reputace seriózní novinářky byla pošlapána. Začala tedy pracovat pro plátek, který psal o sci-fi příhodách. Kolik je v tom pravdy netušila do doby, než ji její přítelykně poprosila, aby si domů vzala jednu zvláštní kočku.

Ravyn byl na jednu stranu rád, že ho Susan odnesla a zachránila mu tak krk. Susan z toho na větvi nebyla, že má doma kočku, na kterou je alergická a ještě víc byla rozhozená, když kočce sundala obojek a kočka se proměnila na chlapa.

Ravyn si původně myslel, že je Susan jednou z lidí, kteří temným lovcům pomáhají - Panoš, a tak jí povídá o všem, co se děje. Susan je v šoku a odmítá tomu uvěřit, dokud její byt nezdemolují démoni a lidští policisté, kteří jim pomáhají.

Kromě nastalého zmatku a odhalení Ravynova světa obyčejnému člověku, jsou Susaniny nejbližší přátelé zavražděni, a ona se musí rozhodnout, jestli chce žít jako jedna z pomocníků temných lovců nebo umřít.

To je jen malá špička ledovce, který je vidět. Pod vodou ještě hraje fakt, že Ravyn a Susan se přitahují, vyspí se spolu a pak se jim na rukou objeví znak, že oni dva si byli souzeni. Sudičky vybrali dvě nejvíce nevhodné osoby.

POZOR Chůze na podpatcích není pro všechny

5. prosince 2014 v 10:44 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Všechny ženy milují podpatky, ale ne všechny se k tomu přiznají. Jsou ženy, které raději nosí "pohodlné" boty bez podpatku, ale! Všimněte si, že když uvidí někoho v podpatcích, zpozorní.

Podpatky jsou pohodlné, ale musíte vědět, jak je umět nosit. Říct si, dneska chci podpatky, nestačí. Neexistuje kouzelná formulka.

Jak nosit podpatky? Jednoduše. Mějte na paměti, co chcete ten den dělat. Jestli vyrazit na nákupy, ideální volbou jsou do výše 6 centimetrů. Ať to platí o jehlách, platformě, klínku atd.

Nejlegračnější pohled je na dívčiny kolem 12 let, které vypadají, že si půjčily matčiny lodičky a šminky. To rozhodně ne. Pokud na nich neumíte chodit, nelezte na ně.

A pokud se chcete učit? Rozhodně nezkopírujte chůzi modelek na přehlídkovém molu. Nechcete být za idiota. Cvičte a hlavně zpevněte kotníky. Jinak se vám budou nohy "lámat" a to je blé.

Jestliže se vám zapíchne podpatek do díry, nevadí. Jestli ale neumíte přejít přes kočičí hlavy bez toho, aniž by vás někdo musel chytat, není vám pomoci.

Zamilovaná 4. Kapitola, část 1

1. prosince 2014 v 12:07 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
Gabriel a Michael

Od toho společně stráveného večera s Gabrielem, při sledování natočeného materiálu, se začal chovat divně. Prohodí se mnou sotva pár slov. Jediné co zatím funguje, je komunikace Michaela se mnou. Hádáme se jedině při zkouškách a to se pak musí všichni klidit z místnosti.

Dlouho jsem o tom všem přemýšlela a rozhodla jsem se tomu učinit přítrž. Gabrielovo chování nehodlám už déle trpět.

Zamilovaná 3. Kapitola, část 2

1. prosince 2014 v 12:02 | Lola Kiss |  MY NOVELS Zamilovaná
Vydechla jsem. "Já to zvládnu."

"Připravit." Znovu jsem vydechla a připravila se. Michael se u toho asi dobře bavil.

"Konečně Anne. Ani nevíte, jakou mi dalo práci se k Vám dostat."