"To je ale krásné vánoční nadělení. Ehm, vlastně krásná nadílka."

20. listopadu 2014 v 19:16 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Už se to neodvratně blíží a kromě televize, časopisů, novin, katalogů, internetu stačí vystrčit nos z bytu a v momentě vás vánoční upoutávky praští do očí. Jako by nestačilo, že se musíte dívat na vánoční motivy na ubrouscích, musíte i poslouchat vánoční koledy! Ach bože! Vánoce jsou až za měsíc a kvůli rodině je musíte vytahovat už nyní? Proč se lidé vždy zblázní, pokud se jedná právě o vánoční svátky?! Vánoce jsou svátky klidu a míru. Jo, to tak!

Během adventu pečete cukroví, je vám horko, v kuchyni se vám orosí okna, protože teploměr ukazuje dvacet sedm stupňů uvnitř, a venku čísla běží do mínusu. Nehledě na nepořádek (plechy s drobečky, sporák s čokoládou, zaneřáděná podlaha od předváděčky kapra, hory nádobí), který pak budete muset uklidit zase vy, protože ostatní se na této činnosti nepodílejí (pojídání cukroví se nepočítá).

Dále je také na pořádku vánoční úklid (jako by ten podzimní nestačil!), a hlavně aby byl domeček překrásně ověnčený a všichni viděli, kolik budete utrácet ze elektřinu. Klid, k hrabání sněhu na příjezdové cestě se ještě dostanete, pokud předtím odhrabete cestičku od domu ke garáži.

Na dárky se nesmí zapomenout, co na tom, že jste si během celého roku nenašli ani minutku na nákupy dárků (svetry se neprodávají jen na zimu), a teď vás tlačí čas a vy děláte to jediné možné - panikaříte. Pokud si stres vybírá svou daň nyní, není se čemu divit, když budete týden před Štědrým dnem vypadat jako den po Silvestru. Máte pak náladu si Vánoce vychutnat? No, punč je vhodná volba, a stejně tak i prášky na "dobrou" náladu.

Chystáte večeři a dozvíte se, že přijde na návštěvu babička s dědečkem. Žádný problém! Jednoduše si z prstu vycucáte porce navíc. Vybílíte celou ledničku a připravíte menu o minimálně čtyřech chodech, protože babička je vaše tchýně a trvá na tradicích (prostě nechcete být ta, která je neschopná a tchýně je ta skvělá). A co dělá druhá polovička? Pravděpodobně sedí u televize a relaxuje, a ještě vám dává rady typu: "Prosím tě, přestaň se zbytečně rozčilovat." A vrátí se pohledem na barevnou obrazovku. Jak nápomocné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Já | 21. ledna 2015 v 13:06 | Reagovat

Okamžik, kdy pára z vaření pokryje okno, se nazývá ZAMLŽENÍ.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama