Starý zvyk v novém "trendy" balení

7. listopadu 2014 v 21:17 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Kolikráte si mladí lidé říkají, že se ke svým dětem nebudou chovat jako jejich rodiče. Nebudou se jich ptát, jak bylo ve škole, protože to je ta nejvíc otravná otázka vůbec. Nebudou na ně křičet, když se vrátí domů později. Nebudou jim vyčítat známky a dávat zaracha. Ano, krásné předsevzetí. Mladí lidé se sami stanou rodiči, a jednou se přistihnou, jak při té otázce: "A co škola?" Oni to myslí dobře, zajímá je, jak se dítě má. A když přinese domů pětku, je oheň na střeše, počty do dvaceti jsou hračka. A chraň ho Bůh, přijít domů o půl hodiny pozdě, rodiče o něho měli strach, a pomalu volali do nejbližších nemocnic! Některé věci se nemění.

Jak je možné, že učitelčina dcera, není nejlepší studentkou? Co to o její matce vypovídá, když svou vlastní dceru neumí naučit vlastivědu?! Proč by měla být ta holka excelentní ve všem, když zrovna tohle nebaví? No, matka učitelka představuje dokonalost, kterou jiní rodiče očekávají.

U pohovoru je ředitel ohromen znalostmi uchazečky. Je to ženská, a hry s čísly ovládá jako přeborník. Navíc je to blondýna, která má podle všeho v hlavě kalkulačku a nepotřebuje k počítání papír. Ty předsudky jsou holt hluboce zakořeněné.

Chlapi od kamionů si dávají v bufetu svačinu, když vidí přijíždět nového člena týmu. Jako nováček si hloupě vybral místo na parkování, které je oříškem i pro řidiče s letitou praxí. Kupodivu nováček zajede na poprvé a s přehledem. Chlapům spadne čelist, když na zem seskočí 160 cm vysoká ženská, která i s postelí váží 50 kilo. Ne všichni nejlepší řidiče jsou chlapi.

To, že muži neumí dělat více věcí najednou, není pravda. Oni jen nechtějí, aby museli dělit pozornost, aby nedošlo k chybě. Jinými slovy, viděli jste někdy chlapa zpívat a hrát na kytaru? Kolik věcí, že to dělá najednou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. listopadu 2014 v 7:51 | Reagovat

To předposlední je nejlepší :-D

2 sanctity69 sanctity69 | 8. listopadu 2014 v 10:59 | Reagovat

Strašně pěkně se mi to četlo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama