Nástroje smrti: Město ze skla - Cassandra Clare

11. listopadu 2014 v 21:18 | Lola Kiss |  Beletrie
Třetí díl je tady. A tomuhle se tedy říká nečekaný zvrat událostí. Sakra! Na konci knihy to bylo samé: "Cože?!" Ano, lidé zvedli hlavy od rozpité kávy a zírali na toho, kdo se zjevně pomátl.

Clary je pevně odhodlaná dostat se do města lovců stínů, do Alicante. Problém je, že Jace má opačný názor. Za každou cenu ji chtěl udržet v New Yorku a bohužel mu v tom nepomohl Claryin dobrý kamarád Simone.

Jak to s nimi dopadlo? Jace musel narychlo s Lightwoodovými do Alicante a k jejich rodině se přidal i Simone - jako obvykle spadl do problému rovnou po hlavě. Clary nakonec skončila v Alicante taky a překvapivě s Lukem.

Opětovné shledání procházelo jednou překážkou za druhou. Clary si musela poradit s tajuplným čarodějem Fellem a ještě tajemnějším klukem, který byl kamarád Lightwoodových. Jace se potýkal mezi touhou Clary uškrtit a pomoct jí najít lék pro matku. Alec si musel ujasnit svůj vztah s Magnusem, a sdělit rodičům, že je gay. A Simone? Ten skončil ve vězení v Alicante kvůli jeho schopnosti promenádovat se ve slunečním světle.

Jocelyn, Claryiina matka, se probrala, když ji byl opatřen lék, a jak se ukázalo, Luka milovala stejně jako on ji, i když ne možná celých dvacet let.

Valentýnovi se jeho plán povedl. Ale... Vždy je nějaké ale. Ale Jace i Clary se dozvěděli, že nejsou sourozenci. Jejich schopnosti nemají tak úplně lidský původ. Valentýnovi se povedlo vyvolat válku, kterou ovšem sjednotil lovce stínů a podsvěťany - nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Jeho hlavním cílem bylo vyvolat anděla, který by mu pomohl dotáhnout věc do konce. Anděla vyvolal, ale... Clary byla spoutaná a Jace mrtvý. A to nebyl konec...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama