Aneb co bychom neudělali pro...

10. listopadu 2014 v 17:27 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Je to jako sledovat pomalou nehodu, které nemůžete zabránit, a bez které by se příběh neposunul kupředu. Ach, ty začátky jsou vždy takové - trapné.

Rozhodnete se pro barvy a celkové uspořádání a při finálním pohledu na konečný výsledek řeknete: "A sakra! To vůbec nejde dohromady!" A zkoušíme to znovu, dokud neuděláme zásadní krok - šablona. Chytrý ten, kdo ji vymyslel.

Nápady na články se v hlavě míhají jako ryby v řece a stejně tak se i motají. A co vznikne z přílišného elánu a našeho zatraceně-skvělého-nepřekonatelného tipů? No, řekněme jednoduše, že pokud si to předem neuvážíme pečlivě, dostane stejný výsledek jako Pablo Picasso. Tři úhly pohledu do jednoho textu prostě nacpat nelze.

Obrázek, fotka, logo, animace, video a jiné rozhýbané či v pohybu zachycené momenty, dokonale osvětlené a vyretušované snímky. Co bychom neudělali pro nás umělecký talent a pro naše umělecké cítění. A jen tak mimochodem, vcítit do červeného obdélníku neznamená duši estetika.

A komentáře? Nic těžšího se ani napsat nedá. Pokud se nám to líbilo dáme to najevo dvěma způsoby. Buď napíšeme slohovou práci, která vyčerpá i samotným čtením nebo napíšeme nic. Nic neříkání je tak vše vypovídající. Ach ano, škoda, že nás u toho nikdo nevidí. Mlčení přináší růže, tak kde je ten poslíček?!

První krůčky, na které se nezapomíná. Jaká škoda, když bychom raději neviděli naše přešlapy, které si přiznejme nás donutí se červenat, strkat hlavu pod polštář nebo předstírat, že jsme neviditelní. "Já tady nejsem. Dokonale splývám s pozadím. Jo, nikdo si nevšiml toho nevkusného nadpisu nebo toho podtitulku, který je kompletně mimo mísu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 18:23 | Reagovat

Pěkně jsi to shrnula :) ono slavné nic neříkání je ale občas nejlepším řešením. Jen se nikdo nedozví, že jsme na blog zavítali a článek se nám dokonce i líbil, škoda. :D

2 deceasedkitten deceasedkitten | Web | 10. listopadu 2014 v 18:32 | Reagovat

Vskutku pekne napísané, s citom a eleganciou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama