9. Unleash the Night - Sherrilyn Kenyon

27. listopadu 2014 v 14:59 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Unleash the Night od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon přivádí do pole pozornosti skupiny zvěrolovců. Konkrétně jedno místo zvané Útočiště pro ty, kteří jsou pronásledováni, loveni nebo je jim ubližováno.

"Nikdy netahej tygra za ocas."

Wren Tigarian je jediný svého druhu, je Were-Hunter jehož matka byla bílý leopard a otec bílý tygr. Wren je kříženec, který se snaží žít v ústraní Útočiště a nevyhledává konflikty. Jedinou osobu, která má k němu nejblíže je Aimee Peltier, medvědice, dcera vlastníků Útočiště.

Wren je považován za agresivního a někteří věří, že on zavraždil své vlastní rodiče. Jeden večer do baru zavítají studenti z místní vysoké školy, a Maggie je upoutána Wrenem. Oba dva se po sobě dívají a Wren je jí naprosto uchvácen a poprvé projeví iniciativu a začne s ní mluvit.

Jak vypadá Wren:
To si myslela, než zahlédla muže v rohu, který vypadal, že zíral přímo na ni. Oblečený ve vytahaném nezastrčeném bílém tričku, které bylo překryto špinavou bílou zástěrou, a ve vybledlých, ošoupaných černých džínách, co vypadaly, že zažily lepší časy. Byl to uklízeč nádobí, který se zastavil při úklidu stolu. Rukávy jeho trička byly vyhrnuté na předloktí. Na jeho levé paži bylo jasné barevné tetování, které na tu vzdálenost nemohla rozeznat.

Neměla tušení, jak vypadá, protože jeho husté, tmavé blond vlasy zakrývaly většinu jeho obličeje a spadaly mu do očí. Zbytek vlasů mu spadal po ramenou. Vzhledem k jeho účesu nemohla doopravdy říct, kam se díval, ale každá buňka v jejím těle říkala, že na ní.

Maggie - Marguerite "Margeaux" D´Aubert Goudeau - nemá problém s Wrenem, ale jeden z jejích kolegů studentů Blaine se rozhodne vyvolat konflikt a všichni musí bar opustit. Maggie to nechtěla nechat tak, a vrátila se, aby se omluvila za jejich chování. Po té se sama vracela domů a kdyby ji nepřišel Wren zachránit před zloději, byla by mrtvá.

"Jestli něco miluješ, dej tomu volnost. Jestli se to vrátí, bylo to, a vždycky bude tvoje. Jestli se to nikdy nevrátí, tak to nikdy z počátku nebylo tvoje."

Ukázka toho, co dokáže Were-hunter vycítit:

Wren měl zatnuté zuby. Cítil její touhu a její neskrývanou nervozitu. Nevěděl, co udělat, aby se uvolnila. Nikdy nebyl takový, že by mluvil s každým. Většina lidí dávala přednost tomu, že mlčel nebo ho úplně ignorovali. Což bylo pro něj normálně v pohodě.

Maggiinou záchranou se odstartuje začátek jejich vztahu, a Maggie později pochopí, kdo Wren ve skutečnosti je. Kromě toho, že je kříženec a pracuje v baru pro nadpřirozené bytosti, kde není tolerováno násilí, je také druhým nejbohatším člověkem na planetě.

Wren, který si drží všechny od těla, dělá výjimku pouze u Maggie, které odpovídá a ona se ho může klidně i dotýkat. K něčemu takovému došlo právě na policejní stanici, kdy Maggie hodlala dostat Wrena z vazby.

Margaretino srdce se rozbušilo, když uviděla Wrena. Měl tmavý monokl a jeho rty byly nateklé. Policejní důstojník mu zlomyslně zatáhl za pouta než mu je otevřel. Wren zvedl hlavu, jako by vycítil její přítomnost a pronikavě se na ni zadíval.

Prošel jí nápor horka. Bylo na něm něco znepokojujícího, a zároveň byla jedna její část k němu přitahována bez rozumného vysvětlení.

Bill vrhl na důstojníky vražedný pohled. "Podívejte se na něj. Viděl ho doktor?"

"Nechtěl žádného doktora."

Bill zavrtěl hlavou. "Jsi v pořádku, Wrene?"

Wren přikývl, když si mnul zápěstí.

Margareta zkrátila vzdálenost mezi nimi, vděčná, že je mimo nebezpečí.

"Jsi si jistý, že jsi v pořádku?" zeptala se, dávajíc na stranu jeho vlasy, aby mohla prozkoumat tu škodu, kterou napáchali.

Jemně se jí přitulil k ruce než přikývl. "Jsem v pohodě. Co tady děláš?"

"Snažila jsem se dostat tě z basy."

Vypadal překvapeně. "Opravdu?"

Přikývla.

Věnoval jí váhavý úsměv.

"Chceš, abych zavolal Carsonovi?" zeptal se Bill.

Wren zavrtěl hlavou.

"Chceš, abych tě odvezla domů?" zeptala se Wrena.

"Prosím. Díky."

Podle výrazu tváře mužů, mohla říct, že byli ohromeni jeho přijetím, tak jako ona.

Bill si odkašlal. "Jsi si jistý, že nechceš, abych tě vzal zpátky?"

Wren zavrtěl hlavou a tehdy jí došlo, že jedinou osobou s kterou promluvil, byla ona.

Maggie je jedinou osobou, kterou si Wren pustí k tělu. Spolu se musí postavit nespravedlivým obviněním, že Wren je hrozbou pro jejich svět, faktu, že Wren a Maggie jsou si souzeni, a pak, že Maggiin otec je senátor...

Jestli je něko, koho si prostě oblíbíte, i když se v knize mihne párkrát, je to Dev a jeho smysl pro zábavu. "No jo, ale škádlit ho, je jako házení masa na Kylea. Je to strašně zábavný." Kyle je stejně jako Dev Were-hunter, ale velmi mladý na to, aby se ovládal.

A pak je tu Savitar, mýtická bytost, která vede Omegrion (koncil pro všechny zvěrolovce). A co o sobě prozradí?

"Jak znáte moje jméno?"

Jeden kousek úst se mu zkroutil do úšklebku. "Vím všechno, dítě. A u většiny z toho si přeju, abych nevěděl... zvláště ty holčičí myšlenky, které máš ohledně Wrena právě teď. Opravdu mě znechucují, a vážně si přeju, aby Dante přestal myslet na Pandořiny..." Savitar udělal obličej, a pak vypadal, jako by to setřásl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama