7. Seize the Night - Sherrilyn Kenyon

13. listopadu 2014 v 18:49 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
V New Orleans se to jen hemží podivnostmi a mnoho lidí to využívá jako zdroj obživy - věštění z karet, obchody s panáčky prošpikovanými špendlíky a nebo také zabíjení démonů. Kromě temných lovců se ulicemi potlouká i jeden člověk, který vykonává stejnou práci jako lovci. Tabitha, která přes den pracuje v obchodě s erotickým zbožím a v noci pronásleduje démony, kteří vysávají lidem duše.

Její sestra Amanda si vzala bývalého temného lovce, takže má k tomuto povolání i podporu rodinu. Tabitha je hrdá na svoje schopnosti a rozhodně nedovolí nikomu, aby zpochybňoval její práci, tu denní či noční. A během své noční práce narazila na temného lovce, který si dovolil její práci komentovat.

Valerius byl římský generál, který byl svou rodinou zavražděn pro jeho slabost - dokázal pochopit lidi a vyjednávat s nimi. To ho poučilo a jako temný lovec se choval tak, že nikomu nedovolil urazit ho, posmívat se mu nebo dokonce odporovat mu.

Tabitha bojovala s démony a k této rvačce se připletl i Valerius. Bohužel Tabitha měla jeden nehezký zvyk, většinu temných lovců náhodou bodla. Valerius skončil v bezvědomí a Tabitha s úlevou, že to nebyla smrtelná rána.

Valerius se probudil u Tabithy, která byla ztělesněním všeho, co nesnášel. Provokovala ho, byla spontánní a hravá, a nedovolila mu chovat se jak byl vychován ve své době v Římě. Štěkat na ni rozkazy, se ukázala jako velká chyba.

Tabitha by Valeriuse nejraději praštila do hlavy a vyhnala mu tím tak jeho manýry, ale tušila, že by to nikam nevedlo. Proto se její hlavní zábavou stalo pošťuchovat jejího nového kamaráda. Její hlavní doménou bylo uvádět lidi do rozpaků a přimět je se červenat.

A jak to tak bývá, když se Tabitha a Valerius dali konečně dohromady, našly se pádné důvody, aby spolu nebyli. Kromě Amandina švagra, který byl za svého lidského života mučen a zabit Valeriovým dědem, je tu také Valeriův bratr bůh, který ho nesnáší a dává mu až bolestivě najevo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama