16. One Silent Night - Sherrilyn Kenyon

4. listopadu 2014 v 16:09 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Vůdce všech démonů Stryker, který se krmí lidskými dušemi, aby neumřel, se dostal díky svým plánům o podmanění lidstva a zničení svého otce boha Apollóna do pořádného maléru, protože bohyně Artemis - Apollónova sestra - nařídila jeho popravu.

Stryker byl velmi nemile překvapen, když spatřil svou první ženu, kterou si vzal ještě za lidského života, jak se ho snaží zabít na příkaz Artemis.

Zaphyra svého bývalého manžela nenávidí hlavně kvůli jeho zbabělosti, protože dal přednost svému otci před ní. Stryker by měl být naštvaný, ale místo toho je rád, že vidí ženu, kterou pořád miluje. A aby toho nebylo málo, Zaphyra má ještě jednu věc se Strykerem společnou - dceru Medeu.

Stryker i Zaphyra si jdou po krku, dokud neuzavřou krátkodobé příměří, kde ji buď on dostane zpět nebo ho bude moci zabít. Rodinné shledání opravdu k popukání.

Zaphyra se dozvídá, že v den kdy ji opustil k tomu měl vážné důvody, a Stryker se snaží pochopit, jak se žena kterou znal před tisíci lety mohla změnit k nepoznání v tuto tvrdou a bojovně nadanou.

V pozadí jejich milostných problémů se odehrává ještě nová naděje pro démony, kteří by se nemuseli krmit na lidských duších. Na novou možnost poukázala právě Zaphyra, která Strykerovým démonům prozradila jiný způsob, jak přežít. Namísto lidské duše pohltí duši démona z jiného pantheonu, konkrétně ze sumerského. A co to znamená pro lidstvo? Nic dobrého. A co to znamená pro jiné pantheony?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama