14. Dream Chaser - Sherrilyn Kenyon

4. listopadu 2014 v 16:10 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Tak takovouto kombinaci jsem si neuměla ani představit. Sherrilyn Keynon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon dala dohromady velmi zvláštní pár.

Řecký bůh snů Xypher, který byl před uvězněním v Tartaru Skotosem - čerpal emoce ze snů. Všichni se ho báli a za své činy byl odsouzen k věčnému mučení v Tartaru. Jeho otcem je Phobetor, řecký bůh nočních můr a matka je sumerský démon gallu.

"Obětování se je pro slabochy. Nenávist narušuje. Láska ničí. Pomsta je darem síly."
Xypher

Po sedmi stech letech se Xypherovi naskytla možnost dostat druhou šanci. Xypher pomáhal zachraňovat svět v dílu The Devil May Cry http://lola-kiss.blog.cz/1501/13-devil-may-cry a dostal možnost odejít z Tartaru, pokud najde svou lidskost.

Simone Dubois vypomáhá v soudním koronérství a především se zaměřuje na stopy, které může policie přehlédnout. Stopy, které odhalí mluvením s duchy. Jejím stálým společníkem je duch Jesse, který s ní žije i v domě. Jsou to nelepší přátelé. Později se Simone dozví, že vlastně není pouhý člověk se schopnostmi, ale také poloviční démon.

"Nikdy neexistuje nenávist bez lásky."
Simone

Simone ohledává místo činu, kdy jí pomáhá duch zemřelé dívky. Poprvé uvidí Xyphera...

Oblečený do džín a černého trička vypadal, že je imunní vůči chladu. Jeho ramena byla široká, úzký pas a okolo něj aura, která hlásala vyložený zabiják. Beze strachu.

Bez slitování.

Ty ledově modré oči prostupovaly nenávistí a varováním. A vysílaly k ní mrazení po celém těle. "Tohle je ta část, kdy máš utíkat, malý človíčku. Neohlížej se."

Simone a Xypher skončí na čas připoutání k sobě pomocí atlantských náramků. Xypherovou první reakcí bylo Simone a její "hroznou" povahu umlčet, protože ho tím zdržovala od plánu zabít démonku Sataru, která mohla za jeho sedm set let v Tartaru. Simoninou první reakcí bylo utéct, ale cosi ji na Xypherovi zaráželo. Musela se dozvědět, proč na všechny vrčí a nikomu nedovolí se k němu přiblížit.

"Bohové, ty jsi naivní. Ta jediná jistota, kterou máme jsme my sami a to, kolik bolesti dokážeme tolerovat, než nás nakonec zlomí."
Xypherova slova Simone

Xypher řekne pravdu, kdo ve skutečnosti je...

Polykajíc, Simone přikývla na souhlas. To, co Xypher právě udělal, bylo nemožné a nevysvětlitelné. "Dobře. Začneme znovu. Jsi bůh snů se zmršenou mocí, a jsi venku proto, abys někoho zabil. A tyhle..." Zvedla ruku s náramkem. "Jsou nešťastným dárkem."

Jestli by jim někdo mohl pomoci dostat ty náramky pryč, museli vyhledat pomoc řeckého poloboha Juliana Alexandra http://lola-kiss.blog.cz/1410/milnec-snu.

"Nemusíš jít do Řecka, blázínku. Znáš Juliána Alexandra, že jo?"

Povzdechla si nad povědomým jménem. "Ten sexy profesor klasiky?"

"Ne že bych ho tedy osobně považoval za sexy, ale jo."

Ignorovala jeho sarkasmus. "Ty mi tu vážně říkáš, že je věštec, který mluví s bohy?"

Tate se zlomyslně zasmál. "Obrň se, blázínku. On je synem Afrodity."

Xypherova "milá" povaha:

Ten dobrý doktor přimhouřil na Xyphera oči, jako kdyby nemohl uvěřit tomu, co vidí. "Ty máš emoce."

Xypher ohrnul ret. "Ani ne. Mám jenom jednu emoci. Vztek. Pokud nepočítáš neutišitelnou touhu po pomstě. Pak jsou to dvě."

nebo...

"Afrodito!" zařval Xypher ke stropu. "Dostaň svůj kostnatej zadek zpátky sem!"

Kromě náramků zaručujících jejich blízkost se Simone podaří dostat pod Xypherovu kůži a Xypher se chtě nechtě stává společenštějším a záleží mu i na jiných lidech než na sobě.

Xypher pšiel s plánem, který mu pomůže zbavit se toho proklatého náramku, který ho může stát život. Uzavřel dohodu se záhadným a děsivým démonem Jadenem.

Jaden si olízl rty, zatímco jeho oči ztmavly do černa. Xypher měl pravdu, to stvoření hladovělo.

"Dohodnuto." Jadenův hlas byl zastřený touhou.

Xypher mu podal pohár.

Jaden si ho vzal a na jedno polknutí vypil obsah. Trocha krve mu tekla z koutku úst. Setřel ji prstem a pak dočista olízal. "Krev zatracených. Není nic sladšího."

Po dohodě s Jadenem se Xypherovi vracely jeho původní, nenarušené síly. A projevily se...

Potřeboval ji cítit, tak se přitiskl k jejím zádům a jednu ruku ovinul kolem jejího pasu.

"Xyphere!"

Ten rozhořčený výkřik ho vytrhl z jeho fantazie.

O chvíli později se dveře prudce otevřely a odhalily Simone omotanou ručníkem, která se na něj zuřivě dívala. "Co si myslíš, že děláš?"

"Jenom jsem tady stál."

"Ne, nestál. Byl jsi se mnou ve sprše."

"Ne. Nebyl-"

Byl?

Skoro nepotlačil úsměv, čímž by ji naštval ještě víc. Ano! Jeho moc fungovala. Ale s tou myšlenkou následoval pocit otrávenosti.

Ach, kruci, kdyby býval věděl, že s ní byl opravdu ve sprše, měl by lepší pocit.

Zamračila se na něj. "Nejsi mokrý."

"Protože jsem stál přímo tady celou dobu."

Podezřívavě přimhouřila oči. "Jsi si tím jistý?"

"Ano."

V jejím výrazu byla znatelná pochybnost. "Lžeš mi, že jo?"

"Ne záměrně."

"Xyphere!"

Prskal vzteky, když se snažil přijít na to, jak ji uklidnit. "Nevěděl jsem, že to můžu udělat. Myslím tím, že jsem věděl, že jsem to předtím dokázal, ale nevěděl jsem, že to pořád funguje, dokud jsi nezakřičela. Myslel jsem, že si to jenom představuju. A nedívej se na mě tak... promiň?"

Zavrčela předtím, než mu zabouchla dveře před obličejem. O dvě sekundy později je znovu otevřela. "Zůstaň venku! Neopovažuj se jít znovu dovnitř s těmi svými ďábelskými triky." Zavřela dveře.

Xypher chtěl zaskuhrat kvůli bolestivé erekci. "Dostane se mi nějakých bonusových bodů, když poznamenám, že máš opravdu hezká zadek?"

Zakřičela znovu.

"Chlape! Co to děláš?"

Otočil se a našel Jesse. Výraz na jeho obličeji byl nezpochybnitelný horor.

"Jenom jsem tu stál."

A jak skončí jejich vztah - ne vztah? Xypher má jedině měsíc na to, aby prokázal svou lidskost. Zvládne to?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama