Manželská past - Jennifer Probst

11. října 2014 v 13:51 | Lola Kiss |  Beletrie
Druhý díl románové ságy o manželství. Manželská past volně navazuje na předcházející díl, Manželskou smlouvu.

I tentokráte se hlavní hrdinka inspiruje knihou s kouzlem pro hledání pravé lásky. Maggie na podobné věci nevěří, ale rozhodla se své nejlepší kamararádce Alexe vyhovět, a s alkoholem v ruce na posilněnou, kouzlo provede.

Na oslavě u Alexi a Nicka, kteří mají jednoletou dceru, se znovu potkává s hrabětem Michaelem. Alexa jim kdysi domluvila rande na slepo, ale skončilo to fiaskem. Od té doby si Maggie myslí, že je Michael zamilovaný do Alexi, a nenechá je spolu o samotě.

Michael má rád Alexu jako sestru, ale dokázat to Maggie, je pro něj nemožné. Jedna z jeho sester v Itálii by se ráda vdala, ale nemůže, protože se podle italské tradice u nich v rodině, musí oženit nejprve on. Michael je v zoufalé situaci, protože nemá žádnou stálou přítelkyni.

A východisko? Michael požádá Maggie, aby předstírala, že je jeho manželka. Ta odmítá, dokud jí neslíbí, že nechá Alexu na pokoji. Maggie na nabídku falešné manželky přikývne. A vznikne tak nový kolotoč, který končí opravdou svatbou v Itálii na popud Michaelovy matky. A po ní? Hádky, panika, usmiřování, další hádka a ...

Ukázka:

"Jdeme na to," prohlásila.

Vystoupila z auta a v tutéž chvíli se rozlétly dveře a Michaelovy sestry vyběhly na kamenný chodníček.

Hromadně se mu vrhly do náruče. Radostně jejich objetí opětoval a poslouchal vzrušené klábosení, jeho uším tak důvěrně známé. Políbil je na hlavu a s odstupem se na ně zadíval.

"Jste ještě hezčí, než si vzpomínám." Při pohledu na husté černé vlasy, výrazné rysy a tmavé oči měl pocit, že vidí dvojmo. Kvůli Veneziiným štědrým křivkám podrobil řadu jejích partnerů přísnému výslechu, aby z nich vypáčil jejich úmysly, a Juliettina nezávislost mu působila bezesné noci. Obě sestry byly tvrdohlavé a troufalé, ale nakonec se podřídily jeho příkazům, jak rodinná pravidla vyžadovala. Třiadvacetiletá Carina teprve čekala na to, až rozkvete. Okamžitě poznal ten rozpačitý shrbený postoj, když se snažila pod volným oblečením zakrýt svou výšku a bujné křivky. Mrzelo ho, že na ni v tom citlivém věku nemůže dohlížet.

Zachichotala se jeho poznámce, kdežto starší sestry pouze obrátily oči v sloup.

"Takhle seš ucházel o svou nevěstu?" zeptala se ho Venezia. "Staromódními poklonami a laskavými úsměvy? Měl by ses snažit, aby sis nás udobřil. Nepřijedeš na návštěvu celé měsíce a potom se zčistajasna objevíš s novomanželkou."

Carina pohlédla z jedné sestry na druhou a Maggie znepokojeně skousla ret.

"Kroť své vášně, Venezie," poručil jí. "Moje manželka určitě chápe líp než ty, že to co dělám, je v nejlepším zájmu rodiny."

Maggie vystoupila z auta. Přitom smyslně pohupovala boky a hladké vlasy se jí pohupovaly kolem ramen. Zastavila se vedle něj, aby ho podpořila. "Já jsem Maggie, manželka vašeho bratra. A neucházel se o mě komplimenty, nýbrž staromódním způsobem." Odmlčela se, aby navodila dramatický dojem, a zkřivila plné rty do posměšného úsměvu. "Skvělým sexem."

Hrobové ticho narušovalo jen švitoření ptáků. Michael vyděšeně přivřel oči. Jakmile dostane příležitost, zabije ji. Jeho starší sestry na ni zíraly s otevřenými ústy a Carina zalapala po dechu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama