Jak poznáte ďábla od ďábelské masky?

21. října 2014 v 13:31 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Nic není na první pohled křišťálově čisté. A jen málokdo se odváží nedbat svého zraku, který je tak přitahován blyštivými korálky jako straka. Nikdy nevěřte tomu, co vidíme, protože to by znamenalo, že jsme v podstatě slepí.

Katy zvedla hlavu a zaměřila pozornost na Daniela, který pro ni představoval vše, co nesnášela. Uvědomoval si, že všichni znají jeho jméno. Povyšoval se nad ostatní a dával najevo svou moc. A pokud někdo jen zauvažoval, že se vetře do jeho přízně, musel mít jeho povolení.

Daniel jako ředitel zastával nejvyšší post ve firmě, kterou zároveň vlastní. A právě tenhle den byl velmi hrdý, že jeho firma se drží na špičce a slaví další narozeniny od založení. Tolik se tu sešlo a všichni si ho předcházeli pro jeho talent. Jeho otec ho poučil, že by se měl podle svého společenského postavení i chovat. A jako vzorný syn se podle otcových rad i řídil.

Katy se podívala na svou "kamarádku" Isabelu, která byla jako u vytržení a nemohla spustit oči z Daniela. Co na něm kromě jeho ega viděla, nechápala. Vždyť zaplňovala celou místnost. A ještě víc se naštvala, když její "kamarádka" upozornila Daniela na její přítomnost hlasitým jekotem.

Daniel pozoroval Isabelu a ženu, která stála vedle ní. Netušil proč, ale její pohled v něm vyvolával smíšené pocity. Zamířil k nim s odhodláním předvést jeho šarm.

Isabela představila Katy a Daniela, kteří se navzájem poměřili. Daniel se na ni díval se zájmem, protože ty její oči ho fascinovaly. Katy se na něj dívala, a na jeho větu reagovala přesným opakem, ani to s ní nehnulo.

"Vidíte, a já jsem si myslela, že ředitelem je nějaký starý, upjatý a nepříjemný náfuka."

Daniel se ostře nadechl. Tohle nečekal. Cože to řekla?

"Mrzí mě, že jsem zklamal Vaše očekávání, ale jak jste se mohla přesvědčit na vlastní oči, nejsem takový." Daniel se pokusil přehlédnout její reakci a použil osvědčený úsměv.

"Ano, to máte pravdu, protože starý očividně nejste." Katy mu úsměv oplatila a dívala se na něj, jak mu cuká čelist. Že by ho dostala?

Daniel se raději s humorem obrátil na Isabelu s komentářem, jak je Katy zábavná. V tu ránu mu chtěla vychrstnout pití na jeho nažehlený Gucci oblek.

"A to večer teprve začíná." Katy pozvedla skleničku k přípitku a odešla.

Daniel se cítil jako blbec a zároveň by chtěl Katy přitáhnout zpátky a dostat z ní odpověď, proč se k němu tak chovala.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pesimystique pesimystique | E-mail | Web | 21. října 2014 v 17:46 | Reagovat

Zajímavé, píšeš poutavě, hned to chytne. Nemůžu se dočkat, až si přečtu i další dílka. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama