"Co ti chybí?" zeptá se přítel.

27. října 2014 v 18:14 | Lola Kiss
Každý člověk chce někomu bezmezně věřit, a proto jsou lidé schopni přehlížet to, co máme před očima. Nikdo nechce vidět špatné v druhých, a zvláště v lidech, které nazýváme rodina a přátelé.

Obvyklou reakcí je hledat v lidech dobro, předpokládat, že jejich podstata je kladná, že nemají špatné úmysly. Jak často pak kvůli tomuto přesvědčení zavíráme oči před pravdou nebo se díváme jinam? Někdy si ani nechceme připustit zradu od toho, komu jsme důvěřovali. Zrazená důvěra je jeden z nejhorších zážitků v životě. Je v lidské povaze, vyhýbat se bolesti, protože bolest fyzická se nikdy nevyrovná bolesti emocionální. Otřese se to základy samotného bytí.

A jaké to má důsledky? Pokud je toho člověk schopen, může najít tu zlatou cestu a věřit lidem. Bohužel to zanechá stopu, kterou nikdo nesmaže. A pokud se na zradě podílí více než jedna osoba, která měla ty čest mít naši důvěru, nikdo už to nespraví. Jednou to člověk unese, ale více krát? Na co bychom pak potřebovali cvokaře, viďte?

Všichni chtějí perfektní život a je jim jedno, jestli pro to přehlíží chyby ostatních nebo ignorují pocity, že to jejich kamarád nedělá pro jejich dobro. Všichni lidé nejsou dobří, ale na to musíme přijít sami.

Jeden chytrý muž jednou řekl: Člověka lze zlomit, ale jeho duši nikoli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | E-mail | 27. října 2014 v 19:04 | Reagovat

Líbí!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama