17. Dream Warrior - Sherrilyn Kenyon

31. října 2014 v 21:13 | Lola Kiss |  Zahraniční literatura
Jericho a Delphine. Dvě jména, která označují hlavní hrdiny v knize Dream Warrior od Sherrilyn Kenyon http://lola-kiss.blog.cz/1412/sherrilyn-kenyon.

Jericho je bývalý řecký bůh Cratus, bůh hněvu a válečného umu, který se proslavil uměním válčit a popravovat. Zeus se ho rozhodl potrestat v den, kdy odmítl popravit malé dítě před očima jeho matky. Zeus mu tehdy odebral jeho božskou moc a s ostatními přihlížejícími bohy ho poslal na Zem jako obyčejného člověka.

Delphine byla to dítě, které Jericho ušetřil a ukryl do světa smrtelníků, aby ho nikdo nenašel. Delphine byla dcerou Oneroi, to znamená že jako ostatní jejího druhu, i jako její matka, navštěvovala sny lidí, bohů či jiných stvoření a brala si z nich emoce. Její konkrétní doménou bylo bojovat s jinými svého druhu, pokud porušili pravidla.

Jaké byly tresty v říši Noira a Azury? Vybrala jsem jemný náhled od démona Asmodea:

Asmodeus se ušklíbl. "Óóó, někdo dával ve třídě pozor. Ano. Zeth. Představil bych tě, ale nemá mě zrovna rád, taky. A protože je jedním z těch dětí, které rády trhají křídla démonům-"

"Ty nemáš křídla," připomněl mu Jericho.

"Už ne. Klíčové slovo."

Důvodem, který svedl Jericha a Delphine dohromady, byl Diův příkaz. Pradávné síly - Noir a Azura - se rozhodli sesadit ho z jeho trůnu. Jericho se přidal na stranu pradávných sil a Delphine byla ta, která ho měla odlákat na stranu Dia.

Phobos se k ní připojil na balkon.ě "Jsi v pohodě? Jsi bledší než když na tebe Zeus štěkal."

Popravdě se teď cítila špatně ještě víc. Víc vystrašeně. "Jak svedeš muže?"

Zasmál se její otázce. "Myslím, že jsem uražený, že se mě na to ptáš. Co? Myslíš si, že s tím mám nějaké zkušenosti?"

Posměšně se na něj podívala. "Mluvím vážně."

"Já taky," odpověděl pohoršeně. "Svádění muže není něco, s čím bych měl hodně zkušeností. A není to ani něco nad čím bych přemýšlel." Pohlédl ke dveřím, aby se ujistil, že jsou úplně zavřené. Když promluvil, jeho hlas byl sotva slyšitelný šepot. "Možná by ses na to chtěla zeptat Dia."

S čím nikdo nepočítal bylo zjištění, že Delphine je tou, kterou Jericho zachránil a Delphine byla ta, která by mohla sesadit Dia podle proroctví. Jejich první setkání nebylo zrovna vřelé. Delphine byla Jerichovi doručena jako dárek od Azury (dárek = otrok).

Naštvaný na tu myšlenku, hluboce hrdelně zavrčel a vyškubl se z jejího sevření. Nepotřeboval něhu a útěchu. Nepotřeboval dotek. Zeus ho tohle naučil. Mohl dost dobře přežít sám a nemít nikoho okolo.

Byl tak silnější.

"Drž se ode mě dál," zavrčel na ní.

Vypadala zaskočeně jeho slovy. "Ty jsi přišel ke mně."

"Netlač na mě, ženská!"

Přimhouřila na něj oči. "Ty víš, celá tahle věc s emocemi je pro mě nová. Nevím, jak se vypořádat s tolika konfliktními věcmi, a to že na mě řveš není zrovna nápomocné... Muži!"

"Nezvedej na mě hlas!"

"Ty taky, kámo. Ty taky."

Dokážou se ti dva na něčem shodnout a najít společné téma, které by pomohlo Delphine dokázat Jerichovi, že být na Diově straně je lepší? Dokáže Jericho překonat svou averzi vůči lásce, přestože jeho hlavní doménou je nenávist a hněv?

Jericho zvedl obočí. "Jsi vážný?"
"Jako hrob."

Jericho (syn bohyně Styx a boha Pallase) si jako první uvědomil, že Delphine pro něj znamená něco víc. A rozhodně mu to nevadilo tolik, jak si myslel, že bude.

Znechuceně odfrkl a obrátil pozornost k Jerichovi. "Zatraceně, Cratusi, to musíš naštvat každého, koho potkáš?"

Se záměrem pořádně toho bastarda převálcovat, udělal Jericho krok dopředu a jenom aby viděl Delphine, stojící mu v cestě.

"Neublížíš mu."

"Chceš se vsadit?"

Pevně se mu postavila do cesty s rukama na jeho ramenou. "Ano, chci. Avyhraju."

Jericho se podíval dolů na ní a zastavil se. Kdokoliv jiný by byl zbit, že se ho opovážil zastavit. Fakt, že byla ve srovnání s ním tak drobná, to dělalo celé ještě víc vtipné. Mohl by ji rozdrtit a ani to necítit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama