Tak se mi to líbí - Cecily von Ziegesar

2. září 2014 v 18:46 | Lola Kiss |  Beletrie
Danova rychle nabytá sláva upadá jako řezané kytky, které vydrží nejvíce týden. A kdo by se tomu divil? Jeho tvorba, kterou tak hrdě nazývá literárním dílem avantgardním, no nic moc. Bohužel existuje důvod, proč jeho tvorbu pozná jen pár lidí. Vzpomene si někdo na tvorbu Baudelaira nebo Verlaina? Asi těžko. Verše podobného kalibru nikdy nemají dlouhého trvání, zvlášť pokud se jedná o pouhé nechutnosti bez špetky kouzla, které by donutily si je pamatovat.

Blair se nastěhovala k Sereně, do pokoje jejího staršího bratra Erika, aby mohla Blaiřina matka změnit její pokoj na dětský.

Blair si přečetla Erikův 1-stránkový deník napsaný v opilosti a zamilovala se. A společně strávené prázdniny v Sunn Valley byly ideální příležitostí, aby se Blair s Erikem vyspala. Nenašla jediný důvod, proč by neměla.

Nate s Georginou skoro chodil, ale taky nechodil. Kupodivu byl střízlivý celou knihu, kromě závěru, kde pochopil, že chce jedině Blair. A Georgina? Skončila zavřená v léčebně, když ji chytila policie, jak nahatá a pod vlivem drog pobíhá po ulici.

Jenomže na té ulici nebyla sama. Stejně nahý a pod parou se tam promenádoval i Chuck, jehož chování v poslední době odráží pochybnosti o jeho orientaci. Že by ho tolik zdrtilo Blaiřino odmítnutí, nevyspat se s ním?

Blair se s Erikem nahá do postele dostala, ale k ničemu nedošlo. Nate vešel do stejného pokoje a viděl je pěkně pod peřinou, co to pro ně znamená?

Serena je bez kluka, ale stále hledá někoho, s kým by byla. Připadá si moc sama a nemilovaná. Co je jí potom, když ji má rád fotoaparát a bulvár?

Vanessa a Dan? Ti dva jsou zase na začátku, kde byli. Ani jeden z nich neví, co mají dělat, přestože se milují.

Šokem pro mě byl popis Vanessiny rodiny, která dělá do umění. Každý si představuje něco jiného pod pojmem umění, a mohu ujistit, že tohle, to zrovna není. Ale pokud chceme být světoví, je jasné, že i nad obyčejným flekem na zdi budeme hloubavě přemítat a hledat jeho důležitost vůči vesmíru. Koneckonců předstírat, že chápeme, o co se jedná, je hlavní doménou dnešního světa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama