Hotel Český lev - majitelka porušuje zákony

1. září 2014 v 20:01 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
V jednom malebném městečku, kde na náměstí stojí ochranný morový sloup, dále také kašna, lavičky pod stromy pro odpočinek a také nechvalně známý hotel Český lev. Není to jen obyčejný hotel se třemi hvězdami, je to i restaurace otevřená nejen pro hosty.

Na první pohled se jedná o jednoduchou stavbu, s šedou omítkou a vlajkami kolem průčelí vchodu. To nejzajímavější ovšem představuje majitelka sama. Paní Evženie G. Nemusím říkat celé jméno, stejně není pravé. Možná slovo majitelka není ono, je to žena, která si budovu hotelu pronajala od města. Že to nejde? Ale ano. A jí projde mnohem více věcí. Jednou z nich je například i vedení kuchyně. Že nechápete? Pochopíte.

K porozumění uvedu pár dalších jmen. Patrik a Kamila. Kamila pracovala v kuchyni jako servírka, v hotelu pracovala skoro tři roky. Co se s ní stalo? Onemocněla a byla jí vyměřena finanční částka podle jejího platu, oficiální plat 5000 Kč. Cože? Ptáte se. Ano, ve smlouvě měla 5000,- a Evženie jí mimo dávala dalších 5000,- stranou. Ale dokažto to, když vám výše smlouvy dává 5000,- a to nepokryje výdaje za byt, jídlo, léky a energie. Kamila se poučila. Uzdravila se a odešla, našla si dobře placené místo, kde dostávala to, co bylo na papíře. Žádné peníze stranou, aby tak Evženie získala. Ji nechala za sebou.

A Patrik? Začal tam pracovat jako součást praxe kvůli škole. Později ukončil školu a zůstal v hotelu pracovat. Evženie mu řekla, že tam bude na brigádu, na celé 2 měsíce. Beze smlouvy, odcházel ráno v 7 a vracel se v 12 večer. Každý den to samé - pět dní v týdnu, a pak i víkend. Evženie neměla nikoho, kdo by vařil. Patrik chodil na brigádu a peníze za odpracované hodiny nebyly. Nakonec je dostal s měsíčním zpožděním, protože Evženie ,,neměla" peníze dřív. Měl také slíbenou smlouvu, ale Evženie se nakonec rozhodla, že mu ji nedá. Stejně tak mu nedala další výplatu za odvedenou práci, a sice 10 000,- Kč.

Jak to dopadne? Není smlouva, peníze nemusí dát. Evženie nemá důvod platit, zvlášť pokud ji ten někdo odporuje a nevyhovuje mu její pracovní smlouva. A další důvod, proč mu nedá smlouvu? Nechce za něho platit pojištění, které jiné firmy platí za své zaměstnance.

Na copak se Evženie chystá dál? Zaplatí mu, nebo odmítne?

V rámci článku, jsem změnila jména všech a všeho.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama