DEODORANT - CIZÍ SLOVO

6. září 2014 v 18:41 | Lola Kiss |  Ošklivá pravda
Seděla jsem u kamarádky K doma, a prohlížela si její sbírku cédéček. Nehledala jsem konkrétní kapelu, ale inspiraci. V poslední době se kvalitní muzika shání hůře, protože na netu je jí nepřeberné množství. Hm, vybrat si není jednoduché. Teď zptáky k tématu. Byl čas oběda a K-ina mamča dělá výborné italské špagety podle rodinného receptu po pra pra dědovi. Ty bych si nikdy nenechala ujít. A podle K-ina tvrzení, dneska mám šťastný den.

Vybrala jsem si cédéčko a následovala K dolů po schodech, směr kuchyně. Už v polovině schodů jsme ucítily, že něco děsně smrdí. Ocenila jsem přirovnání: je to takový smrad, že tě praští do nosu. Co to krucinál je? Přemítala jsem a sešla dolů, K v patách. Sejít dolů byla osudová chyba, protože jsem si musela zacpat nos a napodobit K-in výraz. Nechápaly jsme, odkud se ta nelibá vůně bere. Odpověď jsme dostaly v momentě, kdy jsme identifikovaly ten zápach.

K-ina matka hostila jednu paní, která před sebou měla nějaká lejstra a spoustu barevných tužek. To aroma vycházelo přímo z té paní v červeném tričku s krátkými rukávy, a to prosím, seděla v místnosti, která je od schodů vzdálená asi pět metrů.

Ale jako slušně vychované dívky, jsme musely pozdravit a rychle se vypařit. Hlad nás přešel. Jediná myšlenka se opírala o představu, jak nejrychleji zmizet z kontaminované zóny.

FUJ!

Vrátily jsme se nahoru a poprvé se svobodně nadechly.

Nejenže je to celkem běžný jev v tramvajích, kde se lidé mačkají a vždy se tam vyskytne jedinec, který se nevoní. Tam to musíte strpět, protože vyskakovat za jízdy v dopravní špičce není nejlepší nápad.

A další nechutnější případ? Mít ke zkoušce profesora, který v nevětraném prostředí taktéž používá přírodní vůni. Vůni, ze které je všem na zvracení, ale protáhlý običej si človek nemůže dovolit. Ne, pokud chce dostat kredity.

Copak se necítí? Ve většině případů ne. Nebo říkají, že jsou na deodoranty a antiperspiranty alergičtí. A přesto existuje celá škála sprejů, určených přímo pro ně. Vhodných spreje patří pod značku JUST. Tohle není reklama, ale doporučení, které je cenově únosné.

Netvrdím, že by měli používat parfém, který by to měl snad přebít. Znám někoho, kdo si myslí, že to funguje skvěle, ale plete se. Je to o to horší. Parfém ten smrad nepřebije. Není to pohlcovač pachů. V podstatě se spojí s tím přirozeným pižmem a vytvoří nevábnou, zvracení vyvolávající reakci.

Vážně, lidé by se měli nad sebou zamyslet. Nikdo nechce cítit, že nepoužíváte deodorant.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama