Velikost L - Meg Cabot

7. srpna 2014 v 13:16 | Lola Kiss |  Beletrie
Hlavní postavu ztvárňuje osmadvacetiletá Heather Wells, která pracuje jako zástupkyně vedoucí koleje NY College. Kdysi bývala popovou hvězdou pro teenagery a díky práci se seznámila se synem majitele nahrávací společnosti, s Jordanem. Zasnoubili se, ale dál nepokročili, protože Heather přistihla svého snoubence Jordana s jinou.

Heather neměla nic, protože její matka jí sebrala všechny peníze a utekla s jejím manažerem, neměla kde bydlet a neměla práci. Naneštěstí starší bratr Jordana, Cooper, ji vzal k sobě do domu a nechal ji bydlet v horním patře.

Na koleji, kde pracuje Heather jedna dívka spadla do výtahové šachty, a podle policie to bylo kvůli surfování na střeše. Heather se to nezdá a pátrá. Když se do stejné výtahové šachty zřítí i druhá dívka, Heather se svěří Coopery, soukromému očku. Dvě sebevraždy? Heather protestuje a později se její podezření potvrdí. Vrah se pokoušel zabít i ji.

Je jasné, že Heather je zamilovaná do Coopera, ale pokud jde o po-rozchodový sex, udělá to. Uvědomí se, že to byl mezi nimi definitivní konec. A Cooper? Neřekne mu, pojď se mnou na rande, protože není Cooper typ - vzdělaná s tituly, dokonalou prací, vysportovaná…

Vraždu vyřeší společně a hlavně kvůli tomu, že Heather je posedlá filmovými detektivy a ve všem hned vidí velkou záhadu a je prostě jako potřeštěná mladá holka, kterou je se svou velikostí L.

Knížka pobaví svým humorem a Heatheřiným pohledem na svět. Chod jejích myšlenek je jako bláznivý vlak, který nemá přesnou cílovou stanici.

Díky románům, kterým Mag Cabot věnuje svůj čas, vznikají pro čtenářky zábavné knížky s detektivní tématikou, která nepokazí dojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama