UVĚZNĚNA O SVÉ VLASTNÍ VŮLI

26. července 2014 v 11:28 | Lola Kiss |  Moje téma týdne
Ten den, kdy jsem natrefila na svou sousedku - bohužel - byl vedro k padnutí, téměř před bouřkou. Vyšla jsem z domu a paní BS se rozvalovala na lehátku a upíjela malinovou limonádu po litrech.

Chtěla jsem tiše projít kolem, aby si mě nevšimla a nemohla zatáhnout do dalšího nudného a beznadějného rozhovoru. Přání se nesplnilo, protože BS má oči a uši všude. A navíc, naše zahrady před vchodovými dveřmi spolu sousedí.

Ihned mě vtáhla do hovoru o tom, jak je tohle léto příšerně horké a její krevní tlak nesníží ani ledová sprcha. Nato se napila další neředěné a děsně sladké limonády, kterou jsem zdvořile odmítla.

BS se na mě hloubavě podívala a pak pokývala hlavou a začala tu svou obvyklou tirádu, která znamenala jediné - "Chci politovat!" Stěžovala si na vysoký krevní tlak, na to, jak jí bývá v těchto dnech špatně a skoro ani nemůže chodit, jak ji bolí kolena. Svěřila se mi také se svým problémem, že neujde ani těch dvacet metrů do krámu, a tak čeká, až někdo pojede nakoupit a sveze se s ním.

Co jí na něco takového máte odpovědět? BS je paní, která neměří ani metr šedesát a váží přibližně osmdesát kilo. Je to taková "korpulentní dáma", která si odvykla chodit, nehlídá si co jí a jen si stěžuje, jak to má v životě se svou vahou těžké. Říká, že je to dědičné, což bych jí i věřila, kdyby se v jednom kuse necpala sladkým a nedávala si tří chodové menu k obědu a ještě druhou večeři v podobě osmažené slaniny, vajíček, kukuřice a hranolek.

"Kam pak máte namířeno?" zeptala se BS a strčila si do pusy další lžíce zmrzlinového poháru s čokoládou.

"Jdu na návštěvu, takže bych nerada přišla pozdě." Zamávala jsem jí a rychle utekla, abych nemusela líčit, kam že to jdu.

Vracela jsem se k večeru a tentokráte seděla BS u stolu pod slunečníkem a dávala si svou večeři, která by svou energetickou hodnotou vystačila pro dva chlapy. Zavrtěla jsem nad tím, hlavou, proč vůbec všem vykládá, že i když se snaží, nemůže zhubnout, že přibírá hodně po práškách, a že se nemůže moc hýbat kvůli namáhaným nohám. Všechno to jsou ubohé výmluvy proto, aby se sebou nic nedělala - jednoduše to vzdala. Počítala s tím, že se zhubne bez jakékoli fyzické aktivity a dokonce bez omezení jídelníčku. Kde se to v hlavě paní BS vzalo?

Jedno vím jistě, člověk může jíst všechno, ale v rozumné míře a musí se hýbat, jinak to nefunguje. A v případě "korpulentní dámy" paní BS to platí opačně - nemusím se hýbat ani omezit jídelníček, protože ty hubnoucí prášky to zvládnou sami!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 26. července 2014 v 11:50 | Reagovat

chápu, že je těžké začít se nějak omezovat. najít na začátku vůli není jednoduchá věc... ale nechápu, jak si někdo může myslet, že se něco změní bez nějaké alespoň minimální snahy.
jiná věc je, že BS to tak možná vyhovuje :) i když říká něco jiného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama