Nepřítel mého nepřítele - Kateřina Petrusová

13. července 2014 v 13:52 | Lola Kiss |  Beletrie
Druhý díl ze Série Bavettovi od Kateřiny Petrusové mě znovu dostal. Těžko říci, která část knihy vás dostane, ale jedno si uvědomíte hned - nemůžu přestat číst.

Je zvláštní, že knihy z této série čtu zpětně - od posledního dílu k prvnímu - a tudíž vím, kdo a jak a proč.

U knih podobného žánru se stává, že se jedna kniha podobá té druhé jako přes nějaký kopírák. Postavy mají stejné drama v minulosti nebo zažili podobnou bolest, která je dává dohromady. Tyto knihy dokazují, že výjimka potvrzuje pravidlo.

Kdybych měla porovnat Nepřítel mého nepřítele a Zakázaná láska, odpověděla bych, že to nelze. Nemůžete porovnávat knihy, které jsou odlišné. Můžete porovnávat jenom styl, jakým je sama autorka napsala.

Jednu věc však vím jistě, nasmála jsem se stejně jako s předchozím výtiskem.


Knihy je psána jednoduchými větami, která vás neunudí k smrti a jakékoli přehnané popisy místností jsou tabu. Z pohledu obou hlavních hrdinů - jak muže, tak i ženy - je kniha zpracována velmi dobře, ale výraznjěší jazykové rozdíly v ní hledat nelze.

A jaký je vlastně příběh? Bývalé policistce Joen West unesou tříletou dceru, a aby ji dostala od únosce zpět, musí zabít Roberta Bavettu - syna mafiánského bosse. Odkývá jim to, ale už při prvním střetnutí si není jistá, jestli to má udělat. Tak tomuhle se tedy říká obvyklé setkání dvou si souzených duší. :-P

Aby se to zamotalo ještě více, Joen se rozhodne svěřit s únosem dcery Robertovi. Ten jí neuvěří hned, ale nakonec pomůže - tyhle věcí musí dopadnout dobře. Joen dostane zpátky dceru a Robert dostane novou rodinu - Joen a její dceru Amy.

Samozřejmě musí vyřešit i druhou komplikovanou stránku jejich života - práci. Ona pracuje v bezpečnostní agentuře, on pracoval jako mafián a kvůli ní se toho rozhodl vzdát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama